2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin mi Yoksa Ethereum mu Almak Mantıklı?


Günümüz kripto paraları arasında Bitcoin ve Ethereum’un oldukça rağbet gördüğü bilinmektedir. Bununla beraber Bitcoin mi yoksa Ethereum mu almak mantıklı sorusu daima gündeme gelmektedir. Küresel anlamda devam eden siber saldırılarla beraber Bitcoin’in değeri ciddi anlamda artarken Ethereum ise belirli dönemlerde yükselişe geçmiş ve daha sonra düşüş yaşamıştır. Öyle ki Ethereum aylar önce 800 dolara kadar yükselmiş ve küresel piyasalardan etkilenerek 200 dolara kadar düşmüştür. Bitcoin ise şu sıralarda 6 bin 320 dolar seviyelerinde yatırım almaktadır.

Benzer Yazı: Bitlo referans sistemi ile para Kazanma

Bitcoin, ilk defa 2009 yılında ortaya çıkmıştır. Bununla beraber bankalardan bağımsız bir şekilde hizmet veren Bitcoin, çeşitli alt coinlerle birlikte çokça tercih edilmeyi sürdürmüştür. Dash, Dogecoin, Namecoin, Litecoin ve buna benzer alt coinlerin ortaya çıkmasıyla beraber sanal para madenciliği süreci de başlamıştır. Bitcoin efsanesi ile başlayan bu serüven şu sıralarda Ethereum ile olan mücadelede araştırma konusu olmaktadır. Dünya bazlı kripto market çapında BTC yani Bitcoin ilk sırada iken, ikinci sırayı Ethereum almıştır. Aylardır devam eden dalgalanmalarla beraber her iki koine yatırım yapan kişi sayısında da artış yaşanmıştır.

Tecrübeli Madencilerden Ethereum Tavsiyeleri


Ethereum için madencilik yapan yatırımcılar, yatırım gücü yüksek olmayan kişilere Ethereum’dan uzak durmaları gerektiğini aktarmaktadır. Zaten Ethereum’dan önce BTC madenciliği yapan pek çok kişinin aynı şekilde üretim yapmayı sürdürdüğü bilinmektedir. Bitcoin bu nedenle günümüzdeki dijital altın olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda Ethereum’a bakıldığı zaman dijital petrol olarak ilerleyen zamanlarda isimlendirileceği de tahmin edilmektedir. O halde Bitcoin mi yoksa Ethereum mu almak mantıklı sorusuyla ilgili verilecek bir diğer yanıt, yatırım gücü yüksek olanların her iki koine yatırım yapması gerektiğini belirtmektedir.

Ethereum, günümüzde sanal para tabiri olarak adlandırılmamaktadır. İlk çıktığı zamanlarda dijital petrol olarak isimlendirilen bu coin, zamanla gelişmiş blok zincirini kullanmaya başlamış ve bu sayede gelişimini sürdürmüştür. Madencilik yapanlar tüm bu nedenlerden dolayı Bitcoin ile beraber Ethereum’a yatırım yapabilir. Ayrıca Ethereum’un çok uzun yıllar sonra Bitcoin’e ulaşabileceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle kârlı yatırımlar arasında olduğu ancak ciddi sermayesi bulunmayanlar tarafından tercih edilmemesi gerektiği de her fırsatta dile getirilmektedir.

Geleceği Dair Bitcoin ve Ethereum Tahminleri


Ciddi değer artışlarıyla beraber madenciliğin ilgi gördüğü günümüzde Ethereum’a yatırım yapmak, mantıklı bir seçenek olabilir. Fakat Bitcoin’in yatırımcı sayısı ve madenciliğini yapan kişi sayısı her geçen gün arttığı için yine de BTC’nin çok uzun yıllar bu piyasadaki liderliği devam edecektir. Bu nedenle tamamen sermayeye bağlı olarak her iki kripto paraya yatırım yapılabilir. Son olarak BTC yatırımcıları çoğu zaman inişli ve çıkışlı bir şekilde kâr veya zarar edebilmektedir. Ancak Ethereum yatırımcıları en son yükselişin ardından ciddi bir düşüş nedeniyle büyük bir zarar etmişlerdir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi