2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır?


Bitcoin ile ilgili merak edilen çok sayıda bilgi söz konusudur. Bunlardan biri de Bitcoin cüzdanı nasıl açılır sorusudur. Genel olarak BTC yatırımı yapmak isteyenlerin araştırdığı bu konuyla ilgili kapsamlı bilgiler sunarken aynı zamanda hangi platformlardan yararlanmanız gerektiğine de değinmiş olacağız. Son zamanlarda bitcoin’deki dalgalanmalar devam ederken buna rağmen yatırım yapmak isteyen girişimci sayısı da artmaktadır. O halde cüzdan açma konusundaki tüm merakların anlık olarak giderilmesi gerekmektedir.

Bitcoin Cüzdanı Açma


Dünya üzerindeki milyonlarca kişi BTC cüzdanı kullanmaktadır. Buna rağmen sistemin ne şekilde işlediği hakkında net bir bilgi paylaşılmayabilir. İlk olarak geleneksel cep cüzdanlarının tam aksine dijital cüzdanlar paranızı saklamamaktadır. Yani paranız fiziki bir şekilde bulunmamaktadır. Sadece blok zincirinde kayıtlı kalır ve dilediğiniz an işlem yapma olanağı sağlar. O halde Bitcoin cüzdanı nasıl açılır sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Kripto cüzdanlar açık ve özel anahtarları depolamaktadır. Bu süreçte kullanıcıların dijital olarak para gönderim ve alım süreçleriyle beraber bakiyelerinin görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu sayede etkileşim halinde olan program sayesinde dilediğiniz kripto parayı yönetebilirsiniz. Örneğin, farklı bir kişi size BTC veya diğer sanal paralarla ilgili gönderim yapmak için cüzdan anahtarınıza ihtiyaç duyacaktır. Bu anahtarı gönderdiğinizde kısa bir süre içinde transferin gerçekleştiğini görebilirsiniz. Cüzdanda saklanan bu özel anahtarlar paranın tahsis edileceği açık adresle eşleşmelidir. Aksi durumda işlemler güvenlik nedeniyle sağlanamamaktadır.

BTC cüzdanları anonimdir. Aslında görünürde anonim olan bu cüzdanlar gerçek kimliğe bağlı değildir. İsim ve diğer kişisel bilgileriniz blok zincirinde yer almasa bile cüzdan anahtarınız sizde olduğu sürece işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

Bitcoin cüzdanı nasıl açılır konusunda yapmanız gereken ilk işlem, donanım cüzdanlarını araştırmak olacaktır. Güvenilir şifreleme yöntemleri kullanan bu donanımlar sayesinde büyük ya da küçük miktardaki BTC’lerinizi saklayabilirsiniz. Ayrıca bu donanımların çoğu Linux ve Windows uyumludur. Bazı cüzdanlarda ise ikinci bir güvenlik uygulaması vardır. Günümüzdeki pek çok aracı kurum, üyelerinin özel anahtarlarını koruması amacıyla bu uygulamayı kullanmaktadır. Aslında son derece mantıklı olan bu süreç, BTC dahil olmak üzere diğer kripto paralarınızın güvende olmasını sağlamaktadır.

Bitcoin Cüzdanları Ne Kadar Güvenilir?


Bitcoin cüzdanları oldukça ileri bir teknolojiyle çalışmaktadır. Bu nedenle %100 güvenilir oldukları söylenebilir. Farklı firmaların ürettiği bu cüzdanlar sayesinde çevrimiçi veya mobil olarak uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Çoklu platform özelliğini destekleyen cüzdanlar, yeni başlayanlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle Bitcoin cüzdanı nasıl açılır konusunda sahip olmanız gereken tüm bilgileri öğrendikten sonra uygun adımları atmanız daha mantıklıdır. Hele ki bir BTC’ye sahipseniz, bu yatırımınızı korumanız gerekecektir. Çünkü önümüzdeki yıllarda kripto paralarda ciddi gelişim yaşanacağı ve değer anlamında artış yaşanacağı düşünülmektedir. Her ne kadar uzmanların yorumu olsa da küçük bir analiz yapınca BTC’nin nereden nereye geldiğini anlamak kolay olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi