2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Cüzdanı Nedir?


Bilindiği üzere en çok kazandıran yatırım araçlarından biri olan sanal paralarda BTC’nin ciddi yatırımlar aldığı görülmektedir. Bununla beraber bitcoin cüzdanı nedir sorusu da yanıt aramaktadır. Öncelikle sanal paralar için kullanılan cüzdanlar, ödeme yapmak için gerekli olan bir kriterdir. Ayrıca mevcuttaki sanal para için özel anahtarın saklanmasını sağlar. Günümüzde en çok bilgisayarda tutulan bu anahtarlar farklı yöntemler kullanılarak da saklanabilmektedir.

BTC yani Bitcoin, banknotların modern hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta uzmanlar önümüzdeki yıllarda BTC’nin gerçek para şeklinde kullanılacağını da söylemektedir. Yine de bu konuyla ilgili teknik bilgiler sunmadan önce Bitcoin’in nasıl tutulması gerektiğini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Benzer Yazı: Bitcoin Azalırken Factom Değer Kazanıyor

BTC Cüzdanı

İlk olarak Bitcoin’ler teknik bakımdan herhangi bir ortamda tutulmamaktadır. Sadece BTC satın alanlara verilecek güvenli dijital anahtarlar sayesinde muhafaza edilebilir. Kripto para cüzdanı olarak da adlandırılan bitcoin cüzdanı ile beraber farklı 5 tip cüzdan kullanılabilir. Yatırımcılar koinlerini mobil cihazlarında, internette, bilgisayarlarda ve harici donanımlar içerisinde tutabilirler. Ayrıca kâğıt üzerinde de cüzdan kullanım hakkı bulunmaktadır.

Bitcoin Masaüstü Cüzdanı

Bitcoin Core yüklendikten sonra BTC cüzdanı oluşmaktadır. Ağ üzerinde bulunan işlem geçişlerinin yanı sıra bu özel yazılım sayesinde sanal para birimi alma ve gönderme işlemleri de yapılabilmektedir.

Bitcoin Mobil Cüzdan

Mobil cüzdanlar BTC’nin tam sürümünü kullanmamaktadır. Ayrıca mobil cüzdan sadece akıllı telefonlarda tercih edilir. Bu uygulamada telefonunuzu okuyucuya dokundurduktan sonra ödeme yapmanız sağlanmaktadır. Fakat akıllı cihazlaırn hafızaları bu işlemler için yeterli miktarda olmayabilir. Bu nedenle farklı mobil cüzdan uygulamaları indirilebilir.

Çevrimiçi Bitcoin Cüzdanı

Bu cüzdanlar web tabanlı cüzdanlardır. Sadece internete bağlı olan bir bilgisayarda özel anahtarlarınızın saklanmasını sağlar. Birçok sistem için uygun olan çevrimiçi cüzdanlar ayrıca BTC adresinin kopyalanması sayesinde masaüstü ve mobil cüzdanlara da bağlanmaktadır.
Bu tip cüzdanlarda dilediğiniz her yerden hesabınıza bağlanabilirsiniz. Bununla beraber çevrimiçi sitelerde tutulan BTC anahtarınız, site kullanıcıları tarafından ele geçirilebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için mobil cüzdan uygulamasının kullanılmasında yarar var.

Donanım Bitcoin Cüzdanı

Günümüzde yaygın olarak kullanılmayan donanım cüzdanları, özel anahtarları elektronik şekilde saklamak ve ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmış cihazlardır.Sizlerle paylaştığımız bu bilgiler bitcoin cüzdanı nedir sorusunun kapsamlı yanıtlarını oluşturmaktadır. Eğer Bitcoin yatırımlarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız bu cüzdanlardan birini kullanabilirsiniz. Öyle ki BTC çılgınlığının her geçen gün artması nedeniyle pek çok kişinin Bitcoin yatırımlarına yönlendiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle mutlaka korunması gereken BTC özel anahtarlarının zamanı geldiğinde kullanılması gerekir.

Ek olarak web üzerinden yayınlanan virüs vb. gibi durumlarla karşılaşarak koinlerinizin kaybolmasına neden olabilirsiniz. Çünkü teknoloji her geçen gün gelişmekte ve koinlere yapılan yatırımlar artmaktadır. Genel anlamda BTC cüzdanlarının yukarıda sıraladığımız şekillerde yatırımcılar tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada tercih hakkı tamamen kullanıcılara aittir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi