2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Güvenilir mi?


Bazı ülkelerde yasal olarak kullanılmaya başlanan Bitcoin ile ilgili en çok sorulan soru Bitcoin güvenilir mi sorusudur. Yatırımcılar hangi kriterlere istinaden bu kripto paraya yatırım yapması gerektiğini bazen bilmemektedir. Son 2 yılda büyük bir yatırımcı kitlesine ulaşan BTC ile beraber birçok kripto para da devreye alınmıştır. Peki Bitcoin ne kadar güvenli ya da BTC güvenli mi sorularıyla ilgili ayrıntılı yanıtları almak için hangi bilgilere göz atmalısınız? Detaylar için yazımızın devamını takip etmenizi öneriyoruz.

Alakalı Yazı: Bitcoin Nereden Alınır

Bitcoin Neden Tercih Ediliyor?


Bitcoin ile birlikte artık alışveriş yapılabilmektedir. Bazı bahis sitelerinin yanı sıra yurt dışı kaynaklı alışveriş sitelerinde kullanılan bu kripto para her geçen gün güven kazanmaya devam etmektedir. Bazen dolar, bazen de Euro olarak işlem gören bu kripto para 2017 yılında büyük bir değer yükselişine geçmiştir.

Bitcoin, Satoshi Nakatomo adındaki bir yazılım geliştiricisi tarafından önerilmiştir. Matematiksel kanıta dayalı bir elektronik ödeme sistemi olarak BTC’yi önererek Nakatomo aslında çok düşük işlem ücretleriyle ilgili bir para birimi üretmeyi amaçlamıştır. Elbette bugün ki seviyeye geleceğini herhangi bir şekilde tahmin edememiştir.

Bitcoin tamamen matematiğe dayanmaktadır. Örneğin, dolar ya da TL karşılığında altın satın alabilirsiniz. Bu durum tamamen işin pratik kısmıdır. Ancak TL veya dolar ödeyerek Bitcoin de alınabildiği için Bitcoin güvenilir mi sorusunun bir diğer yanıtı ‘evet’ olmaktadır. Hükumet destekli para birimlerinden ayrı olduğu için çoğu yatırımcı tarafından güvenilir kabul edilmemektedir. Ancak bazı Asya ülkelerinde bu para birimiyle alışveriş yapıldığı bilinmektedir. Bu nedenle ilerleyen yıllarda ne şekilde rağbet göreceği merak konusu olmaktadır.

Türkiye’de Bitcoin Yasal mı?


Türkiye’de BTC henüz yasal para birimi olarak isimlendirilmemiştir. Buna bağlı olarak çeşitli dönemlerde uzmanların Bitcoin’e para yatırılmaması gerektiğini söylemesi üzerine derin araştırmalar yapılmaya devam edilmiştir. Çünkü Bitcoin güvenilir mi sorusu aynı zamanda maddi anlamdaki kazanç ve kayıplarla ilgilidir. Bu nedenle yatırım yapacağınız platformun güvenilir olmasında yarar var. Ülkemizde kripto paralar yasal kanun kapsamında değerlendirilmemektedir ancak yine de birçok yatırımcının sanal paraları tercih ettiği anlaşılmaktadır. Elbette her yatırımcı kendini saklı tutar. Çünkü BTC’nin sürekli değer kazanmasıyla beraber yatırımcılar da ellerinde olan stokları korumaya çalışmaktadır.

Sürekli artan güvenlik kaygıları aslında BTC’nin uzun ömürlü olmasını riske atabilmektedir. Çünkü şuan için 17 milyon fazla üretilen Bitcoin’in hala üretim aşamasında olduğu bilinmektedir. Yani bitcoin üretimi yapan kişiler bulunmakta ve ürettikleri BTC’leri satmaya devam etmektedirler. Bu bilgiler ışığında Bitcoin güvenilir mi sorusunun yanıtını bireysel olarak verebilirsiniz. Aslında son zamanlarda inişli çıkışlı bir grafik izleyen BTC’nin ilerleyen 3 yıl içinde ciddi bir değer kazanacağından bahsedilmektedir. Elbette bu fikirler tamamen varsayımlar üzerinedir. Net kararı kişisel olarak verdikten sonra sizler de koin yatırımlarına başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi