2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Hakkında Bilinmeyenler


Bitcoin, 2009 yılında kurulan ve son zamanlarda gündemde olmayı sürdüren bir kripto paradır. Bununla beraber yatırımcılar Bitcoin Hakkında Bilinmeyenler konusunda sık sık araştırma yapmaktadır. Sürekli değişen Bitcoin değerleri aslında yatırımcıların dikkatini çekmeye devam etmiş ve hala merakla takip edilmektedir. Eğer sizler de Bitcoin yatırımı yapmak isterseniz, yazımızın devamındaki bilgilere göz atmanız gerekecektir.

 Öncelikle Bitcoin sınırlı bir kaynağa sahiptir. Blok zinciri mantığıyla hareket eden bu sistemde yapılan her üretim, bilgilerin yeniden işlenmesine dayalıdır. Tüm dünyada dağınık olarak yer alan bu zincirler ayrıca güvenilir bir şekilde yatırımcılara sunulmaktadır. Bu yüzden Bitcoin’in de belirli bir sınırı bulunmaktadır. Şuan için 21 milyon adet ile sınırlandırılan Bitcoin’e talep arttıkça, üretimi azalmaktadır. Eğer söz konusu rakama ulaşılırsa, değerinin korunabilmesi amacıyla ticari faaliyetlerde kullanılması gerekecektir.

Benzer Yazı: Krpto Para Cüzdanı Nedir

Bitcoin Gerçekleri 


Bitcoin’in 2009 yılında kurulduğunu belirtmiştik. Bununla beraber blok zincirinde yer alan kullanıcıların tamamen gerçek kimliklerini gizlediğini söyleyebiliriz. Çünkü Bitcoin Hakkında Bilinmeyenler arasında bu durum oldukça dikkat çekmektedir. Yani bu sistem oldukça güvenli olduğu için yatırımcılar da güvence altına alınmıştır. Bu konuda pek çok ekonomist makale yayımlamış ve kripto para piyasalarının oldukça güvenilir olduğunu belirtmiştir. Bitcoin ile ilgili olarak herhangi bir hukuksal mevzuatın olmadığı da bilinmesi gerekenler arasındadır. Yani herhangi bir devlet tarafından resmi anlamda yasaklanmadığını söyleyebiliriz.

 Ayrıca bazı ülkeler kripto para piyasasında yer alan koinlerin tamamını yasaklamıştır. Yine de dünya genelinde ciddi bir kullanıcı kitlesinin olduğunu söylemek doğru olacaktır. Son olarak vergilendirme politikalarında da maruz kalınmamaktadır. Bitcoin madenciliği de son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Ancak bitcoin üretirken ciddi anlamda elektrik harcandığı bilinmektedir. Enerji tüketimi bakımından korkunç boyutlara erişen bu kripto paranın en büyük teknolojilerden yararlandığı unutulmamalıdır.

Teknolojik gelişmelerden bahsederken bu para biriminin kredi kartlarının yerini alacağı da söylenmektedir. Aslında ilerleyen yıllarda sanal paraların gerçek paraya dönüşeceğine dair çok sayıda tez bulunmaktadır. Yasal mevzuatı olan paraların ve kredi kartlarının yerini almaya başlayan bu teknoloji Bitcoin Hakkında Bilinmeyenler arasındadır. 

Bitcoin Gerçek Para Birimi Olabilir mi? 


 Belirttiğimiz üzere dünyanın bazı ülkelerinde oldukça rağbet gören bu sanal para, ilerleyen yıllarda ciddi rağbet görecektir. Bitcoin alım satım işlemlerinin de artması nedeniyle kısa sürede popüler hale gelen kripto paralar arasında lider konumda olmaya devam etmektedir. O halde Bitcoin Hakkında Bilinmeyenler hakkında her geçen gün yeni bilgilere sahip olan yatırımcılar, bu para birimine yakınlaşmaya devam etmektedir. Günlük alımların serbest piyasadaki gelişmelere bağlı olarak devam ettiği Bitcoin, bazı sitelerde kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin, lisansı Avrupa’da olan bazı bahis sitelerinde artık bu para birimiyle yatırım yapılabilmektedir. Tüm bu gelişmeler aslında Bitcoin’in gelecekte çok daha değerli bir para birimi olacağını gösteriyor. Yine de yatırım yaparken temkinli davranmak mantıklı olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi