2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Nereden Alınır?


Bitcoin almak isteyenler için bitcoin nereden alınır sorusu oldukça önemlidir. Bu kapsamda sizlerle paylaşacağımız bilgilere dikkat etmenizde yarar var. Çünkü BTC her ne kadar bazı dönemlerde düşüş yaşasa da tüm dünya genelinde en çok yatırım alan kripto paradır. Durum böyle olunca yatırımcılar da hangi web siteleri üzerinden BTC alımı yapmak istediğiniz merak etmektedir. Şimdi sizlere BTC nereden alınır hakkındaki kapsamlı bilgileri sunuyor olacağız.

Türkiye’de Bitcoin Nasıl Alınır?


BTC yatırımı yapmak için ilk olarak dijital bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. BTC depolanabilen bu cüzdanlar özel yazılımlardır. Günümüzde bitcoin nereden alınır sorusuyla ilgili olarak çok farklı platformların yer aldığını söyleyebiliriz. Öncelikle Türkiye’den BTC almak için paribu, btcturk ve koinim gibi platformları kullanabilirsiniz. Rahatlıkla ve güvenle bitcoin alıp satabileceğiniz bu sitelerde dijital cüzdan hesaplarınızı da oluşturmanız mümkündür.

BTC Nereden Alınır?


Bitcoin almak için sanal cüzdan gerekmektedir. Bu cüzdanı oluşturmak da oldukça kolaydır. Öncelikle bilgisayarınızda veya cep telefonunuz da oluşturabileceğiniz sanal cüzdanlar için kişi başına herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Cüzdanlarınız arasında koin transferi de yapabilirsiniz. Buna ek olarak sitelerdeki banka limitlerini öğrenmeniz gerekiyor. Üyelik yapacağınız platformların bu anlamda banka limitlerini sorguladıktan sonra para yatırmaya başlayabilirsiniz. Üstelik anlaşmalı olan bankalar üzerinden yapacağınız işlemlerle beraber birtakım kesintilerle karşılaşabilirsiniz.

BTC Yasal mı?


BTC’nin yasal anlamdaki durumu dünya genelinde tartışılmaktadır. Öncelikle bazı Asya ülkelerinin resmi ödemelerde bitcoin kullandığı bilinmektedir. Buna ek olarak ülkemizde BTC henüz elektronik para olarak değerlendirilmemektedir. Bununla birlikte kanun çerçevesinde gerekli denetimler yapılamayabilir. Tüm bu nedenlerden ötürü Bitcoin yasal mı sorusuyla ilgili olarak henüz netleşen bir yanıt bulunmamaktadır.

Bitcoin Güvenilir mi?


Birçok yatırımcının merakla sorduğu sorulardan biri de Bitcoin güvenilir mi sorusudur. Öncelikle koinlerin milyonlarca kişi tarafından bir yatırım aracı olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Bununla beraber sürekli analiz yapan yatırımcılar hangi firmadan hizmet alacağını da sorgulamaktadır. Web üzerinden kısa bir süre gezinti yaptığınızda yukarda sizlerle paylaştığımız firmaları tercih eden binlerce Türk yatırımcının olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan hangi koinin daha fazla tercih edildiği de merak konusudur.

Bu konuda Bitcoin’in piyasada 17 milyon adet olduğu görülmektedir. Üstelik bu rakam 21 milyona ulaştığı zaman artık gerçek bir para birimi olarak BTC’nin kullanılacağı düşünülüyor. Günümüzdeki yabancı ekonomistlerin genel görüşü de 2022 yılına kadar BTC’nin ciddi bir sıçrama yapacağı yönünde. Tüm bu nedenlerden ötürü artık Bitcoin yatırımları yaparak ilerleyen dönemler için ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Yine de koinlerle ilgili tüm analiz yöntemlerini kullanmadan herhangi bir şekilde hareket etmemeniz önemlidir. Yani hangi koine ne zaman yatırım yapmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Çünkü birçok yatırımcı var olan sermayesinin tamamını kripto paralara yatırarak bazı dönemlerde zarar edebilmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi