2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Yatırımı Yapacaklar için Tavsiyeler


Kripto para piyasasının gelişmesiyle beraber Bitcoin yatırımı yapacaklar için tavsiyeler konusu da sürekli gündeme gelmektedir. Öncelikle bu piyasanın dalgalı bir seyirde olduğunu ve her an değer kaybedeceği bilinmelidir. Öte yandan aniden yükselen BTC fiyatlarının da yatırımcılarını memnun ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü dünya genelindeki ekonomik dalgalanmalar direkt olarak sanal para piyasasını etkiler. Durum böyle olunca girişimciler de Bitcoin hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır.

İlgili Yazı: Bitcoin Güvenilir mi

Bitcoin Yatırım Tavsiyeleri

Öncelikle her kripto parada olduğu gibi BTC’de de bütçenize göre yatırım yapmalısınız. 10 yıl önce sadece 120 dolar olan Bitcoin geçtiğimiz yıl 16 bin dolara kadar yükselmiştir. Durum böyle olunca her yatırımcı da Bitcoin yatırımı yapacaklar için tavsiyeler hakkında bilgi sahibi olmadan sermayesini bu sanal paraya yatırmaktadır. Paylaşacağımız tavsiyelerden birincisi, küçük tecrübeler elde edinmenizdir. Yani 1 adet BTC almak için bütçenizi harcayacağınıza 0,1 veya 0.09 gibi küçük rakamlarla yatırımlara başlayabilirsiniz. Aktardığımız gibi Bitcoin oldukça hareketli bir kripto paradır ve değeri her an artabilir ya da yükselebilir.

Oldukça modern bir teknoloji olan Bitcoin, dijital bir cüzdana sahip olmayı gerekli kılmaktadır. Bu nedenle yaptığınız her işlemi mutlaka not almalısınız. Yani bir nevi BTC işlemlerinizi yedeklemelisiniz. Bununla beraber cüzdanınızın özel bir anahtarı olacağı için hiçbir şekile bu anahtarı kaybetmemelisiniz. Farklı sayı ve harflerden oluşması, veri güvenliğiniz için önemlidir.

Hesap oluşturma süreci de Bitcoin yatırımı yapacaklar için tavsiyeler konusunda önemlidir. Öncelikle güvenilir platformlardan hesap oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Ülkemizde bu piyasa için hizmet veren bazı siteler vardır. Bu sitelere ücretsiz üye olarak ve para yükledikten sonra Bitcoin almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sistemde kredi kartı ve banka havalesi kullanılmaktadır.

Kripto para piyasası hacminin 44 milyar dolar artmasıyla beraber artık Bitcoin yatırımı yapacaklar için tavsiyeler konusu dikkate alınmaktadır. Daha önceleri BTC hakkında kapsamlı bilgiler sunulmazken şimdilerde her platformda bu para biriminin genel bilgilerine ulaşabilirsiniz. Teknolojinin sağladığı bu imkânlarla beraber sizler de hangi kripto paraya yatırım yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bitcoin Yükselir mi?

Yatırım tavsiyelerine ek olarak BTC’nin yükselip yükselmeyeceği hakkında da çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Öncelikle Bitcoin ile ilgili yapılan analizlerde, önümüzdeki 3 yıl içinde ciddi bir artışın yaşanacağı düşünülüyor. Elbette tamamen bir varsayım olan bu düşüncenin yanı sıra dünya ekonomisinin kripto paraları yönlendirdiğini unutmayın. Örneğin herhangi bir iki ülke arasında çıkacak bir soğuk savaş bile kripto para piyasasını olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce analizlerinizi tamamlamalı ve her şeye hazırlıklı olmalısınız.

Genel olarak Bitcoin yatırımı yapacaklar için tavsiyeler bu şekildedir ve her anlamda dikkatli olunmalıdır. Yani sanal paraların ilerleyen yıllarda gerçek para yerine geçebileceği de bilinmelidir. Başlangıçta varsayım gibi duran bu düşünceler zamanla şekillenmeye başlayacaktır.

Yorumlar

 1. https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/teknede-yilbasi-turlari/sahil-tur-2019-yilbasi-balosu-sanatcimiz-murat-ates.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi-mekanlari/wow-istanbul-hotel-2019-yilbasi-programi.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi-mekanlari/elite-world-asia-hotel-2019-yilbasi-balosu.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi/kaya-ramada-plaza-istanbul-yilbasi-2019.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi-mekanlari/hurry-inn-otel-yilbasi-programi-2019.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/teknede-yilbasi-turlari/fenerbahce-spor-kulubu-divan-faruk-ilgaz-tesisleri-2019-yilbasi-programi.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/teknede-yilbasi-turlari/bogaz-turizm-organizasyon-2019-yilbasi-programi.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi/elite-world-europe-hotel-yilbasi-2019-programi.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/konaklamali-programlar/istanbul-bostanci-green-park-hotel-2019-yilbasi-programi.html
  https://www.istanbulyilbasimekanlari.com/istanbul-yilbasi/istanbul-dada-salon-kabarett-2019-yilbasi-gecesi.html

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi