2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Dolar 2019 Yılında Düşecek mi?

2018 yılı biterken yeni yıl ekonomik olarak nasıl geçecek diye düşünürken bir yandan da Dolar 2019 Yılında Düşecek mi? Sorusu akıllara gelmektedir. Bu gün bende az çok bunu merak edenlerdenim. Ki ekonomi bizim için hemde ülke geneli için çok önemli yere sahip.

Bu süreçte ise tl nin dolar karşısındaki durumu bizim için hem ekonomik canlılık hem yapılan yatırımlar hemde dış ticaret dolayısıyla da iç ticaret için hayati öneme sahip diyebilirim. Bu yüzden de şu anda en fazla düşünülen durum dolar tl kurundaki durumun ne olacağı. Böyle zor bir yıl geçirdiğimiz için de bir kaç bahane ile ABD nin yaptırımı bizi bir hayli zor duruma geriletmiştir. Ki seviyenin 7.60 olduğuna da bizzat şahit olmuştur.

Benzer Yazı: Bitcoin Blogu'nda İçerik Üretecek Yazar Arıyorum

Bu süreçlerden sonra da yavaş yavaş dengeyi düzelten dolar ekonominin de iyiye gitmesiyle şimdilik 5.30 seviyelerinde seyir ediyor. (22.11.2018) Bu yüzden de bir diğer soru akla geliyor. Dolar 2019 yılında düşecek mi? Bu soruyu da ekonomist olarak değilde sıradan bir vatandaş olarak düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Kimileri 7.60 seviyelerinden sonra doların burada kalacağını iddia etmişti. Ben o zamanda iki üç ay sürmeden 6 TL nin altına düşeceğini söylemiştim. Bu günde kendimce düşüncelerimi dile getireceğim.

Bir bakış açısı olarak sadece değerlendirilmeyi istiyorum. Bence dolar bu günlerde 5.30 seviyesinde seyir ederken yeni bir yıl yeni bir seçim arefesinde bu oranın biraz daha makul seviyelere ineceği kanaatindeyim. Bu süreci iki kısıma ayıracağım. Birincisi seçim öncesi ikincisi seçim sonrası dönem diye ayırmak daha uygun olacaktır. Seçim öncesi dönemde  mart 2019 seçimlerine kadar 5 tl olacağını düşünüyorum. Ondan sonraki dönem ise seçim sonrası dönem. O dönemi de iki ayrı tahmine devam edeceğim.

Birinci tahminim  eğer seçim Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK parti belediyeleri çoğunlukta büyük şehirler de yani İstanbul ve Ankara kaybedilmez ise dolar bu seviyede bir müddet kalıp daha sonra stabil şekilde yavaş yavaş düşecektir. Aynı şekilde kredi ve faizlerde buna binaen daha uygun seviyelere inecektir.

İkinci tahminim ise belediye seçimlerinde çoğunluğu iktidar parttisi alamaz ise ve Ankara İstanbul kaybedilirse bu dediğimin tam tersi olacak. Yani dolar artışa başlayacak. Hatta bu olay bir nebze krize bile yol açacaktır. Bu benim doların 2019 daki durumu hakkındaki yorumlarım. Ki ekonomimizin ve ülkenin geleceği için birinci tahminim olur diyerekten sözlerimi sonlandırıyorum. İnşallah uygun bir faiz ve  düşük bir dolar seviyesi olması dileğiyle.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi