2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi Bitcoin Cüzdanı Hangisi


Yatırımlarını BTC’den yana kullananlar en iyi bitcoin cüzdanı hangisi sorusunun yanıtlarını merak etmektedir. Bu anlamda öncelikle güvenilir cüzdanların tercih edilmesi gerekiyor. Çünkü üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı bu cüzdan anahtarlarının başkalarının eline geçmesi durumunda var olan kripto paranızın farklı bir adrese transfer edilmesi sizi ciddi anlamda mağdur edebilir. Bu yüzden kullanacağınız cüzdanı seçmeden önce hangi amaçlarla kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Dijital paralara yatırım yapabilmenin yanı sıra günlük olarak da kullanabileceğiniz bitcoin cüzdanlarıyla ilgili aşağıdaki tavsiyelere dikkat edebilirsiniz.

Tezor BTC Cüzdanı


2013 yılında piyasaya sürülen bu cüzdan oldukça donanımlıdır. Ayrıca bu cüzdandan bitcoin göndermek için mutlaka yanınızda taşımanız gerekiyor. Tezor’un artılaraına bakıldığı zaman soğuk depolama alanının olduğunu ve ciddi bir güvenlik önlemiyle donatıldığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte fiyat olarak biraz pahalı olduğu görülmektedir. 500 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmakla beraber yeni başlayanlar için oldukça yararlı bir cüzdan uygulamasıdır. İOS, Android ve mobil Chrome için erişebilirlik söz konusudur. Son olarak iki aşamalı kimlik doğrulama ve kağıt cüzdan yedekleme hizmeti sunduğu için tercih edildiği bilinmektedir.

Ledger Nano S BTC Cüzdanı


Ciddi boyutlardaki BTC’leri depolamak için son derece idealdir. Casus yazılımlardan etkilenmeyen ve en iyi bitcoin cüzdanı hangisi sorusunun güzel bir yanıtı olarak Ledger Nano S’nin sağlam bir kasa işlevinde olduğu bilinmelidir. Kullanımı da pratik olan Nano S, ikinci bir güvenlik katmanı kullanmaktadır. Bu nedenle hacklenme sorunlarına karşı üst düzey güvenlik sağlamaktadır. Ayrıca çoklu imza donanım cüzdanı olması sayesinde Ripple, Dash ve Ethereum gibi farklı kripto paraları da rahatlıkla depolayabilirsiniz. Cüzdanın artıklarına baktığımızda, kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olduğunu ve yüksek düzeyde güvenlik sağladığını söyleyebiliriz. Eksileri ise BTC göndermek için bir cihaza ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır.

Bread Wallet BTC Cüzdanı


Günümüzdeki en iyi bitcoin cüzdanı hangisi sorusunun bir diğer yanıtı da Bread Wallet cüzdanıdır. E-mail göndermek gibi pratik bir kullanım olanağı sunan bu cüzdan Google Play ve App Store’den indirilebilir. Ayrıca temiz bir ara yüze sahip olmasının yanı sıra hafif tasarımıyla dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte açık kaynaklı yazılım özelliğindedir ve şuan için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tek eksik yanı, masaüstü ve web arayüzünün olmamasıdır.

Copay BTC Cüzdanı


Copay, BitPay tarafından üretilmiştir. Piyasada bulunan en iyi bitcoin cüzdanları arasındadır. Bununla beraber çevrimiçi bir ara yüz ya da masaüstü sayesinde kullanılabilmektedir. Ayrıca çoklu imzalı bir cüzdandır. Bazen yavaş çalışıp donma gibi sorunları beraberinde getirebilir ve sınırlı kullanıcı desteğine sahiptir.

Paylaştığımız bu cüzdanların yanı sıra en iyi bitcoin cüzdanı hangisi konusunda Armory, Jaxx,  Exodus ve Blockhain.info gibi cüzdanları da sıralayabilirsiniz. Genel olarak güvenli olan bu cüzdanların zaman zaman donma problemleriyle karşılaştığı bilinmektedir. Yine de yatırımcılar tarafından başarılı bir şekilde kullanıldığını söylemek doğru olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi