2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Ethereum Yatırımı Yapmak Mantıklı mı?


Geçtiğimiz yıl ciddi bir yükselişle 800 dolara kadar çıkan Ethererum, yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam etmektedir. Şuan için 100 dolar seviyesinde olsa da gelecek için Ethereum yatırımı yapmak mantıklı mı sorusu akıllarda soru işareti bırakmaya devam etmektedir. Kripto paraların aslında hangi dönemlerde yükselişe geçeceği veya düşüş yaşayacağı bilinmemektedir. Bu nedenle yatırımcılar gerekli olan analizleri yaptıktan sonra harekete geçmelidir. Üstelik Bitcoin’in hareketli olduğu bu dönemlerde sorun yaşamamak adına analiz yaparak ilerlemeniz yeterli olacaktır.

Ethereum Yükselecek mi?


Kripto para piyasasında en çok tercih edilen sanal paralardan olan Ethereum ile ilgili çok sayıda analiz yapılmaktadır. Bu analizlerle ilgili doğru yatırım seçeneklerinin yapılması önemlidir. Ek olarak Ethereum yatırımı yapmak mantıklı mı hakkında yabancı ekonomistlerin düşünceleri önem kazanmaya başlamıştır. Öncelikle Ethereum piyasasının oldukça hareketli olduğu bilinmelidir. İnternet çalışma mantığını bilen yatırımcıların kripto para piyasalarında rahatlıkla hareket edebileceği unutulmamalıdır. Ethereum’un yükselmesi için öncelikle BTC’nin yükselmesi gerekir. Çünkü sanal paralar bir bakıma bitcoin’e bağlı olarak değer kazanmakta veya kaybetmektedir.

Ethereum Almak Mantıklı mı?


Ethereum almak için öncelikle bir yatırım aracına ihtiyacınız olacaktır. Diğer kripto paralar gibi bir cüzdan aldıktan sonra Ethereum kodunuza sahip olacak ve takibini sürdürebileceksiniz. Aslında merak edilen Ethereum yatırımı yapmak mantıklı mı sorusunun yanıtına gelince, son 1 yıl içinde 10 dolardan 800 dolara kadar yükselen Ethereum mantıklı bir yatırım olarak algılanabilir. Ancak günümüze kadar olan süreç takip edildiğinde BTC’ye bağlı olarak düşüş yaşadığı anlaşılmaktadır. İlerleyen yıllarda bu kripto para için çok sayıda analizin ne şekilde gerçekleşeceği de takip edilmektedir. Geleceğin gerçek para piyasası olarak kullanılması amaçlanan kripto paralar, gün geçtikçe yenilenmekte ve değer kazanabilmektedir. O halde kişisel analizlerle hareket edilmesi gerektiğini söylemek çok daha mantıklı olacaktır.

Kripto yani sanal para piyasası her zaman dalgalıdır. Bu paralar dünyadaki tüm ekonomik verilerden etkilenmektedir. Öyle ki doların artışa geçtiği zamanlarda bu kripto paraların da değer kazandığı gözlemlenebilir. Yani dolar endeksli olarak da kazanç şansı sunabildiklerini söyleyebiliriz. Bazı kripto paralar Euro kuruna göre hareket etse de en mantıklı süreç dolar endeksli olan bu sanal paraları doğru kaynaklardan takip etmektir.

Yabancı ekonomistler her gün kripto paralarla ilgili paylaşım yapmaktadır. Sosyal medya üzerinden bu paylaşımları Türkçe’ye çevirerek okuyabilirsiniz. Ayrıca kendi kişisel blogları üzerinden de sanal paralarla ilgili gerekli olan paylaşımlar sunulabilmektedir. Gündemde sürekli yerini alan Ethereum hakkında önce BTC analizi yapılması bu yüzden önemlidir. Bitcoin’in 3 ile 4 yıl sonra bazı ülkelerde gerçek para olarak kullanılabileceğine dair tahminler de yapılıyor. Zaten çoğu yabancı alışveriş sitelerinde ve bahis sitelerinde BTC kullanılmaktadır. Aynı durumun Ethereum için de geçerli olması için bir süre daha vakit geçmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi