2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Kripto Para Cüzdanı Nedir?


Kripto paraların saklanması amacıyla hazırlanan özel ve dijital uygulamalara kripto para cüzdanı adı verilir. Bu uygulamaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kripto token, kripto para, dijital para gibi kullanıcıların dijital olarak para göndermesini ve almasını sağlayan bu uygulamalar aynı zamanda içeriklerin izlenmesi için de kullanılmaktadır.

Benzer Yazı: Yerli Kripto Para Borsaları Hangileri

Kripto para cüzdanlarının içeriğinde özel bir anahtar ve genel adres anahtarı bulunmaktadır. Ayrıca bu cüzdana şifre uygulanabilir. Tek bir coinin yine tek bir cüzdanı olmaktadır. Fakat bazı cüzdanlar birden fazla alt koini barındırabilir.

Kripto Para Cüzdanı Anahtarları


 Kripto para cüzdan anahtarları genel anahtar ve özel anahtar olarak ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle bir cüzdana koin göndermek için genel anahtar adresinin olması gerekir. Bazı sitelerde bu terim İngilizcedir ve Public Key olarak karşınıza çıkabilir. Aynı şekilde bir cüzdanda yer alan parayı cüzdan dışına aktarmak için özel anahtar yani Private Key olması gerekmektedir. Özel anahtar adres bilgisine sahip olan kişi, cüzdanda bulunan tüm parayı çekebilmektedir. Bu nedenle özel anahtar yani Private Key kesinlikle gizli tutulmalıdır. Bu anlamda kripto para cüzdanı nedir soruyla ilgili sunulacak detaylar bu şekildedir.

 Kripto Para Cüzdanları Nasıl Çalışır? 


Dijital cüzdanlarda para birimi saklanmamaktadır. Tüm dünyadaki milyonlarca kripto para cüzdanı kullanıcısı, bu cüzdanların çalışma prensibi hakkında hatalı bilgilere sahiptir. Öncelikle koninlerin fiziksel olmadığını ve depolanamadığını bilmek gerekir. Var olan koinler bir blok zincirde yer alır ve depolanan işlem kayıtları olarak kullanılır.

Kripto para cüzdanların bilgileri, blok zincirinde saklı tutulmaktadır. Bununla beraber şifrelenmiş olan bu bilgilere kripto para cüzdanı rahatlıkla erişebilir. Kullanıcılar cüzdan içeriğini izlerken aynı zamanda para gönderme veya para alma gibi seçeneklerden de yararlanabilmektedir. Koin gönderim işleminde cüzdan adresinde bulunan sekmeye, gönderim yapacağınız kişinin cüzdan adresini ekleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kripto Cüzdan Çeşitleri 


Yatırımcıların kripto para cüzdanı nedir sorusuyla ilgili alacağı yanıtlar farklı olabilir. Bu anlamda masaüstü, çevrimiçi ve mobil olarak farklı şekillerde bu cüzdanlar karşınıza çıkabilmektedir. Masaüstü yazılım cüzdanları sadece indirildikleri bilgisayarlardan erişime açılmaktadır. Ayrıca çok üst düzey bir şekilde güvenlik tedbiri alınmıştır. Fakat bilgisayarınızın saldırıya uğraması veya virüs bulaşması durumunda var olan sermayenizi ya da yatırımlarınızı kaybetme ihtimaliniz her daim bulunmaktadır. Çevrimiçi kripto cüzdanlar ise herhangi bir ortamdan erişime açıktır. Elbette erişim konusunda çok daha pratik olmakla beraber özel anahtarlar bu uygulamada çevrimiçi olarak saklanır.

Mobil cüzdanlar ise cep telefonlarında yer alan uygulamalar ile çalışmaktadır. Aslında kripto para cüzdanı çeşitleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Her yerde kullanılabilen mobil cüzdanlardaki alan sınırlıdır ve masaüstü cüzdanlardan daha basit bir yapıdadır. Kripto para yatırımı yaparken sizlerle paylaştığımız tüm bu kriterlere dikkat etmeli ve yatırımlarınızı nasıl saklamanız gerektiğine bireysel olarak karar vermelisiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi