2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Yerli Kripto Para Borsaları Hangileri?


Kripto para piyasasının gelişmesiyle beraber dünya genelinde çok sayıda coin ortaya çıkmıştır. Bununla beraber yatırımcılar yerli kripto para borsaları hangileri konusuyla ilgili araştırma yapmaya başlamıştır. Türkiye’deki Bitcoin borsalarına bakıldığı zaman aracı kurumların sayı olarak arttığını görebilirsiniz. Yazımızın devamından bu para borsalarının hangileri olduğunu öğrenebilir ve siteleri inceleyerek yatırım yapmaya karar verebilirsiniz. Ayrıca paylaşacağımız bu borsalar hem güvenirliği hem de hacmi gereği oldukça tercih edilen platformlardır. 

Benzer Yazı: Bitcoin mi Yoksa Ethereum mu Almak Mantıklı

Türkiye’de Bitcoin Aracı Platformları


Bitcoin ile beraber alt coinler için alım ve satım hizmeti sunan çok sayıda platform bulunmaktadır. Teknolojinin gelişimiyle beraber bu platformlar kredi kartı ile satış dahi yapabilmektedir. En güncel olarak tercih edilen ve yerli kripto para borsaları hangileri sorusunun yanıtı şu şekildedir;
• Paribu.com
• Piyasacoin.com
• Koinim.com
• Coinex.com
• Parandeks.com
• Kayinet.com
• Btcturk.com
• Digilira.com
Sıralanan bu aracı kurumlar yerli kripto borsaları olarak hizmet vermektedir. Yabancı aracı kurumlar da aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;
• Bittrex.com
• Bitfinex.com
• Kucoin.com
• Hitbtc.com
• Binance.com
• Cex.io
Bazı siteler güncelleme yaptığı zaman erişime kapanabilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için alt yapısı en sağlam olan siteleri tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Her sitenin ayrıca ciddi bir kullanıcı kapasitesi bulunuyor. Bununla beraber güncel olarak ve elbette güvenilir bir şekilde hizmet sunmaya devam eden yerli coin borsaları sayesinde rahatlıkla yatırım yapılabilmektedir. Önemli olan güvenilir yatırımlarla beraber doğru analiz süreçlerinden yararlanmaktır. Yani her coin, stratejilerden yararlanılarak takip edilmeli ve daha sonra yatırıma uygun hale getirilmelidir. Yatırımcılar ayrıca sermayesine göre coin satın alarak uzun bir süre yatırımlarının kazanca dönüşmesini beklemektedir.

Kripto Paraların Borsa Değeri Nasıl Belirleniyor?


Kripto paraların borsa değeri kendiliğinden belirlenmemektedir. Yatırımcıların taleplerine göre değer kazanan veya kaybeden bu coinler, talep arttığı zamanlarda değer olarak artmaktadır. Aynı durumda talebin düşmesi halinde coinlerin değerleri de azalmaktadır. İlk kez oluşturulan Bitcoin’in algoritması aynı zamanda piyasadaki toplam Bitcoin sayısını da belirlemiştir. Bununla beraber piyasada kullanımda olan Bitcoin’in bir kısmı mining adı verilen uygulamalarla üretilmeye çalışılmaktadır. Bitcoin madenciliği olarak bilinen bu işlemin uzun yıllar süreceği tahmin edilmektedir.

Sizler de yerli kripto para borsaları hangileri konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olduktan sonra sermayenize göre işlem yapabilirsiniz. Bu işlemleri sağlarken güvenilir platformlardan yararlanmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca coinlerin sürekli bir düşüş veya yükseliş halinde olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle sermayenizin tamamını kullanmak yerine bir kısmını coin yatırımına ayırmanız mantıklı olacaktır. Çünkü dünyadaki pek çok olaydan etkilenerek düşüş yaşayabilen coinler, ciddi zararlara da sebep olmaktadır. Bu nedenle öncelikle uygun bir araştırma süreci, daha sonra ise mantıklı yatırımlar gerçekleştirmeniz gerektiği pek çok platformda tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi