2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

2019 Yılına Damga Vuracak Altcoinler

2019 yılına girerken kripto para piyasasıyla ilgili takip süreci de artmaktadır. Bu nedenle 2019 yılına damga vuracak altcoinler hakkında çok farklı analizler yapılmaya başlanmıştır. Blockhain teknolojisinin pek çok şirket tarafından incelemeye alınmasıyla beraber bazı altcoinlerin istatistiksel verileri de paylaşılmaya başlanmıştır. Bu konuda inceleyeceğimiz ilk koin ise Ethereum’dur. Geçtiğimiz sene 750 ile 800 dolar arasında değere ulaşan bu kripto para şu sıralar ise ciddi anlamda düşüş yaşamaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl için artacağı yönünde analizler mevcuttur. Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Qtum

BTC ve Ethereum’un en iyi parçalarından oluşan Qtum şirketi geçtiğimiz günler içinde farklı bir dilde kod yazan geliştiricileri memnuniyetle karşılaşmıştır. Bu nedenle x86 adlı sanal makinesini de piyasaya sunmuştur. 2019 yılında QtumX’i devreye almayı düşünen firma bu nedenle ciddi bir yükseliş yakalayabilir. Elbette kripto para piyasasında kapsamlı bir analiz yaparak 2019 yılına damga vuracak altcoinler hakkında daha net bilgilere ulaşılabilir.

Aelf

Merkezi bulunmayan bir bulut bilişim ağı oluşturan Alef, işleyebildiği saniyede işlem sayısını artırarak gerçek dünyada uygulanabilirliğini test etmektedirler. Elbette bu sürecin nasıl devam edeceği hala merak konusu olmaya devam etmektedir. 2019 yılında daha kapsamlı bilgilerin paylaşılacağı düşünülüyor.

Tron

Yenilikçi bir platform olan TRON, ciddi bir gelişim kaydetmektedir. BitTorrent’i satın alan Tron, dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından biri haline gelmeye başlamıştır. Bu nedenle 2019 yılına damga vuracak altcoinler arasında yerini almaktadır.

Elbette 2019 yılı hareketli geçecektir. Gerek dünya piyasasında yaşanan gerekse ülkelerin yerel piyasalarında yaşanan faktörlere bağlı olarak altcoinlere yapılan yatırımlar artacaktır. Bu nedenle her yatırımcı hangi altcoine yatırım yapması gerektiğini daha iyi bir şekilde anlayabilir. Şuan için BTC’nin lider olduğu bu piyasada aniden sürprizler yaşanarak koinlerin sırası değişebilir. Tıpkı birkaç gün önce Ripple’ın Ethereum’un yerini alması gibi örneklerle karşılaşılacağı düşünülmektedir.

Hangi Altcoine Yatırım Yapmalıyım?

Bu soru aslında yatırımcıların daima araştırdığı konuların başında gelmektedir. Genelde değer düşüşü yaşayan kriptolar her zaman rağbet görürken bazı zamanlarda yükselen kriptolara yatırım yapılabilir. Fakat 2019 yılına damga vuracak altcoinler arasında yerini alan Tron, Aelf, Ethereum ve Qtum gibi coinleri de yakından incelemek gerekiyor. Geçtiğimiz yıldan bir örnek verecek olursak, PACcoin’in neredeyse 1 dolara yaklaştığı fark edilmiştir. Bu durumun farkında olan yatırımcılar anında bu coine yatırım yapmış ancak bir süre sonra değer kaybettiğini anlamıştır.

Şuan için 0,004 seviyresinden işlem gören PACcoin’in de 2019 yılında artışa geçebileceği düşünülüyor. Yine de yüzlerce koin  arasından dünya sıralamasında ilk 10 tanesinin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesinde fayda var. Günümüz yatırımcıları paylaştığımız bu kriterlere göre hareket ederek rahatlıkla yatırım
yapabilmelidir. Ancak bu yatırımların 5 seneye kadar olan süreçte sabırla beklenmesi ve ani dalgalanmalardan etkilenmeden takip edilmesi son derece önemlidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi