2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Akbank'tan Ripple Atağı

Her geçen gün gelişmeye devam eden Ripple coin, Akbank’ın yaptığı açıklamalar ile hareketlenmeye başladı. Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tolga Ulutaş, bankanın artık Ripple ağıyla beraber Sterlin transferlerine başladıklarını açıkladı. Bu paylaşım kripto para haberleri bakımından oldukça önem taşıyor.


Ripple ile Akbank İlişkisi


2017 yılında San Francisco merkezli olarak Akbank, defter teknolojisini kullanarak Ripple ile çalışmaya başlamıştır. Çalışmalarla beraber Ripple’ın Blockhain ağını kullanarak Sterlin transferlerine başladıkları da açıklandı. Bu haberle beraber XRP’de dalgalanmalar yaşansa da güncel olarak 0,2 dolardan işlem görmeye devam etmektedir. Yine de kripto para haberleri üzerinden kısa sürede etkilenen Ripple’ın ilerleyen günlerdeki değer artışı merak edilmektedir.

Akbank Direkt Genel Müdür Yardımcısı Ulutaş, Blockhain teknolojisiyle beraber uluslararası para transferi sürecini başlatmış olan ilk banka olduklarını belirtirken aynı zamanda bu durumdan kaynaklı olarak memnuniyetini de dile getirmiştir. Yaptığı açıklamada, “Bu sektöre liderlik eden uygulamanın ilk tohumlarını aslında geçen sene atmaya başladık. Şimdi ise Santander UK’e kripto para birimi olan Ripple üzerinden blockhain alt yapısını kullanarak GBP para transferlerine başladık.” sözlerini dile getirmiştir.


Açıklamasına şu şekilde devam eden Ulutaş, “Gerçekten önemli bir teknoloji ile beraber müşterilerin uluslararası anlamdaki para transferlerinde daha düşük maliyet ve elbette daha hızlı para transferi yapabilme olanaklarından yararlanabilecekler. Yeni bankaların da bu sisteme katılması sayesinde hizmetlerimizi farklı bankalarla olan iş birlikleri çerçevesinde genişletmek amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

Akbank’tan Ripple Atağı


Sterlin transferinde kullanılacak olan Ripple’ın Türkiye’de sadece Akbank’ta tercih edildiği bilinmektedir. Ayrıca RippleNet’in günümüzdeki farklı finans kurumları ve bankalardan meydana gelen 43 müşterisi bulunmaktadır. Bu kapsamda BDDK tarafından ödeme hizmetlerini sunmak ve elektronik para ihracı gerçekleştirmek için de Akbank’ın gerekli izinleri aldığı belirtilmektedir. Bu nedenle kripto para haberleri ile ilgili olarak ilerleyen günlerde bu bankanın daha kapsamlı haberlere konu olacağı düşünülmektedir. Ripple’ın değer anlamındaki artışını da bekleyen yatırımcılar, 2019 yılında bu kriptonun değer kazanabileceğini yorumlamaktadır. Ek olarak takip edilmesi gereken Ripple’ın hangi süreçte yükselişe geçeceği de merak konusu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi