2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Toparlanıyor mu? 18 Aralık Bitcoin Analizi


Bitcoin’de yaşanan hareketlilikle beraber bitcoin haberleri konusunda ciddi araştırmalar yapılmaya başlandı. Bugüne özel olarak BTC fiyatıyla ilgili kritik noktalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • BTC, dün toplamdaki 100 saatlik hareketli ortalamasında kıyasıya bir mücadele vererek 3,350 dolar seviyesini kırmaya başladı.
  • Yaşanan yükselişle beraber 200 saatin ortalaması olan 3,375 dolardan hızla geçilmesi de bu sayede sağlanmış oldu.
  • Ardından yaşanan yükselişle birlikte BTC Dolar paritesi günlük %13 getiri sağladı. Ayrıca fiyatın da 3,745 dolara kadar artış devam etti.
Şuan için BTC’nin fiyatı %6,39’luk bir artışla 3,497 dolar seviyelerinden işlem görmektedir.

Bitcoin’deki Fiyat Hareketleri

Uzun bir süredir gelişen ve piyasadaki liderliğini koruyan Bitcoin, 10 milyar dolarlık fona sahip olan kripto para piyasasında merakla takip edilmektedir. Bu nedenle bitcoin haberleri konusunda yapılan araştırmalar diğer alt coinlerdeki gelişmeleri de beraberinde getirmektedir. Ayrıca altcoinlerdeki sağlam yükselişlere şahit olurken aynı zamanda BTC fiyat analizlerinin de önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Özet olarak BTC’nin 100 saatlik ortalama direncine bakıldığında yükselmesi ve direnç bölgesi olan 3,500 doları geçmesi de ilerleyen zamanlar için oldukça önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

BTC’deki yüksek sıçrayışa destek olan bir diğer faktörün BTC long yani alış durumlarının tetiklenmeyle devreye girmiş olması. Yani alış durumunun artmasıyla beraber BTC’deki fiyat artışı da olumlu olarak piyasalara yansıdı.

3,500 doların altına sarkmayacağı düşünülen bitcoin, USD paritesi olarak 4 saatlik süreç için incelendiğinde hareketli bir ortalamaya sahip olduğu anlaşılıyor. Aslında kripto paraların orta vadedeki karşılaştığı en büyük engellerin, kritik direnç noktaları olduğu biliniyor. Bu nedenle ilerleyen günlerde BTC’nin nasıl bir seviyede hareket edeceği de hala merak konusu.

Bitcoin’de yaşanan bu gelişmeler diğer tüm coinlerin yükselmesini sağlamıştır. %7’den %!1’e kadar değer kazanan kripto paraların sıralaması ise değişmemiştir. Bu anlamda BTC’den sonra gelen Ripple %13,30 değer kazanarak 0,32 dolara, 3. sıradaki ETH %7,81 değer kazanarak 93,80 dolara çıkmıştır. Diğer kriptoların da yaklaşık olarak %10 ile %21 arasında değer kazandığı görülmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi