2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin, Twitter'da Rekor Kırdı!


Twitter’ın hazırlayarak sunduğu veriler oldukça dikkat çekmeye başladı. Bu verilere göre Türkiye’deki yatırımcı ve kullanıcıların 2018 yılı boyunca teknoloji kategorisinde en çok konuştukları koin belirlenmiş oldu. Twitter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin en çok konuştuğu konuları aktarırken BTC yani Bitcoin kripto parasının en çok konuşulan konu olduğunu belirtti. Bu nedenle Twitter’da Bitcoin konulu çok sayıda yazı da paylaşılmış oldu. BTC’Den sonra ise kripto para ve Blockhain gibi konular, Twitter’da gündeme gelen başlıklar arasındaki yerini almış durumda.


Neden Bitcoin?


Bitcoin tek başına kripto para piyasasının en çok konuşulan başlıkları arasında. Bunun aslında birkaç nedeni var. Öncelikle BTC’nin geçen yıl ki yükselişinin ardından çok sayıda yatırımcı, sermayesini Bitcoin’e yöneltmiştir. Bununla birlikte neden Bitcoin sorusuyla ilgili çok sayıda açıklama yapılmıştır. Yabancı kripto uzmanlarına göre önümüzdeki yıllarda BTC’nin kendi başına bir para birimi olarak kullanılacağını belirtilmektedir. Elbette bu durum başlangıçta zor gibi görünse de mevcut Bitcoinlerle beraber alım satım veya ticaret sektöründe kullanılması bekleniyor. Bununla beraber çok sayıdaki bahis sitesine artık Bitcoin ile para yatırılabilmektedir. Bu nedenle BTC’nin sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında olduğu gözlemlenmiştir.


Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?


BTC ile ilgili verilere göz atıldığında, kısa sürede yükselmeye geçmesi gibi bir analiz yapılamamaktadır. Gerek dünya piyasasındaki durumlar gerekse kripto para piyasasındaki dalgalanmalar nedeniyle bitcoin ne zaman yükselecek şeklinde yapılacak bir araştırmanın herhangi bir net cevabı bulunmamaktadır. Ayrıca son aylarda 3 bin dolara kadar düşüş yaşayan Bitcoin yatırımcıları da gözünü bu para biriminden ayıramamaktadır. Çünkü tüm dünyada 17 milyon 40 bin adet BTC bulunmakla beraber bu kripto paraya sahip olan yatırımcıların ne zaman kâr elde edeceği merak konusudur.

BTC Dışındaki Alternatifler Neler?


Bitcoin dışında kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyenler yönünü Tether ve Bitcoin SV’ye çevirebilir. Son günlerdeki artışlarıyla dikkat çeken bu iki koin dışında USD Coin, TrueUSD ve Dai koinlerine yönelebilirsiniz. Elbette bu koinler son günlerde BTC düşerken az da olsa değer kazanan koinler arasındadır. Yine de aylık ve haftalık grafikleri inceleyerek coin piyasası hakkında çok daha kapsamlı bilgilere ulaşmanız doğru olacaktır.

Sürekli gündemde olan kripto para piyasası tüm bu nedenlerden ötürü Twitter’da Bitcoin başlığıyla sizlerle paylaşılmaktadır. 2018 yılının en çok konuşulan teknoloji başlığı olan BTC, 2019 yılında da istikrarlı bir şekilde konuşulmaya devam edecektir. Ayrıca ciddi bir yükseliş beklendiği için 2019 yılının ortalarına doğru BTC piyasasına yapılacak yatırımların artacağı düşünülüyor. Yine de bitcoin düşerken yatırım yapmanın çok daha mantıklı olacağı unutulmamalıdır. Buna ek olarak BTC dışındaki alternatiflerin de var olduğu bilinmelidir. İlgili platformlardan tüm koinlerin değerlerini ve grafiklerini anlık olarak takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi