2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Ethereum Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Ethereum Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2013 yılında kripto para araştırma uzmanı Vitalik Buterin öncülüğünde ve arkadaşlarının da desteğiyle proje olarak tasarlanan Ethereum 2015 yılında borsaya çıkmıştır. 2016 yılında ehter en büyük 3.kripto para oldu ve günümüzde de devam etmektedir. Bu başarı ile adını internette de duyuran ve adından her geçen gün daha fazla söz ettiren Ethereum internet aramalarında trendlere bile yükseldi.

Son 5 yılda en fazla Ethereum araştırması yapan 2 ülke de İsveç ve Venezüella oldu. Bu gelişmeler sayesinde çoğu Bitcoin borsası da geri kalmayarak Ether satmaya başladı. Bir diğer şaşırtıcı özelliği ise Ethereum’un kendine ait tokenleri mevcuttur. Ama bu kadar gelişmesinde bunların payı çok küçüktür. Bu kadar gelişmesindeki en temel neden Bitcoin’e göre işlem süresinin daha kısa olmasıdır.

Altcoin Alım Satımı


Bitcoin alım, satım ve transfer yaparken çok zaman kaybeden yatırımcılar bu durumdan baya şikayetçiydi. Çünkü kripto para borsasında her saniye altın değerindedir. Ethereum alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Ani dalgalanmalar gözlenen bu borsada en ufak bir zaman kaybı belki de büyük yatırımcıların binlerce hatta milyonlarca para kaybetmesine yol açacaktır. Bu yüzden Bitcoin’e göre işlemleri daha seri olan bu kripto para bu yatırımcıların tabiri caizse derdine deva oldu. Bu sayede birçok yatırımcı kazanan Ethereum işlem hacmi de gün geçtikçe arttı. Son zamanlarda meşhur olan bilgisayardan coin üretme meselesinde de Bitcoin’in hayli ilerisindedir.

Bitcoin’de yeni coin üretmek için bilgisayarınızın CPU yani işlemcisini kullanırken Ethereum’da bilgisayarınızın GPU yani ekran kartını kullanmaktasınız. Böylece CPU’a göre daha hızlı olan GPU’nun kullanılmasıyla daha hızlı coin üretilmektedir. Daha hızlı işlem yapılmasının en temel nedeni de bu olmaktadır. Bitcoin gibi kendine özgü Ehtereum cüzdan adında bir sistem üreten Ethereum bu konuda piyasadaki diğer kripto paralara rakip olmuştur. Henüz yeni olduğu için kısıtlı uygulamalarla karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu konuda da kendini geliştireceği ve rakiplerinden bir adım önde olacağı hakkında hiçbir kuşku bulunmamaktadır.

Bu teknolojik alt yapı ve rakiplerine göre çıkardığı yenilikçi şeylerle piyasada daha çok gelişeceği ve hatta günümüzün en kıymetli kripto parası olan Bİtcoin’in yerini zamanla alacağı söylenmektedir. Bunu da zaman içinde görmüş olacağız

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bitlo Referans Sistemi ile Para Kazan

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?