2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Bitcoin Üretebilir miyim?


Sanal para piyasasının etkinliğinin artmasıyla beraber evde bitcoin üretebilir miyim tarzındaki sorular da önem kazanmıştır. Öncelikle bitcoin madenciliğinin sizin için uygun olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Çünkü mining işlemleri oldukça sabır isteyen ve ciddi bir çalışma sonucunda yapılacak uygulamalar arasındadır. Elbette bu süreçte emek verirken birtakım harcamalar da yapmak durumundasınız. O halde uygun bir şekilde madencilik yapmaya karar verenlerin yine uygun ekipmanlara ve biraz sermayeye ihtiyacı olacaktır. BTC madenciliği hakkındaki tüm detaylar yazımızın devamında sizlerle paylaşılmıştır. Ethereum yatırımı yapmak mantıklı mı?

Madencilik Donanımı

BTC madenciliğinin artık zor bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Bu kapsamda evde kullanacağınız bilgisayarın donanım bakımından bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca özel domainlerin kaliteli olduğu bilinmelidir. İyi bir güç kaynağı da gerektiren bu donanımlarla beraber donanımların soğutulması için fan kullanmanız mecburidir.

Öncelikle kişisel olarak BTC üretimi yapılamamaktadır. Bu süreçte madencilik donanımı satın aldıktan sonra işlem kapasitesinin yeterli olmayacağı bilinmelidir. Bu yüzden evde bitcoin üretebilir miyim sorusuyla ilgili olarak BT mining yapan kişilere ihtiyacınız olacaktır. Bu kişilerle beraber çalışırken transfer bloglarından yaptığınız iş kadar kazanç elde edebilirsiniz. Yine aynı süreçte mining işlemleri yaparak kârı paylaşan madencilere de ulaşmanız gerekecektir.

BTC Madenciliği Programı

Gerekli olan ihtiyaçları tamamladıktan sonra bilgisayarınıza bir madencilik programı yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca madenciliği kontrol etmek için de kullanılan bu program, madencilik havuzuyla ilgili bilgiler sunmaktadır. Çoğu havuzlarda kişisel yazılımlar kullanılabilir ancak yazılım olmayan alanlar için bu programın kurulması gerekmektedir. Konuyla ilgili web üzerinden birçok programla karşılaşabilir ve bu konudaki en doğru kararları verebilirsiniz.

Benzer İçerik: 2019 Yılına Damga Vuracak Altcoinler

Madenci havuzuna üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak artık madencilik yapmaya başlayabilirsiniz. Blokları bularak yapacağınız bu işlemin uzun süre boyunca devam ettiğini unutmayın. Ayrıca evde bitcoin üretebilir miyim sorusuyla ilgili bu bilgiler ışığında ‘evet’ yanıtı verilebilir fakat ciddi bir elektrik tüketimi olacağı için masrafınız artmış olacaktır. Alternatif olarak bulut madencilik seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. BTC madenciliği programları arasında BFGMiner, BitMinter ve CGMiner programları çokça tercih edilmektedir.

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

BTC madenciliğinin aylık 15 bin TL’nin üzerinde kazanç sunduğu belirtilmektedir. Ancak bu rakam tamamen bir varsayım olsa da BTC madenciliği şirketlerinin açıklamasına göre evinde BTC üretmek isteyen bir kişinin, 30 bin TL değerindeki üretim cihazlarından aylık 3500 TL’ye kadar kazanç sağlayabileceği aktarılmıştır. Kâr ve maliyet oranları hesaplandığında aylık en az 1000 TL enerji bedelinin yansıyacağını ve buna ek olarak farklı giderlerin olacağı da unutulmamalıdır.

Bitcoin Madenciliğinin Yasak Olduğu Ülkeler

Bazı ülkelerde BTC madenciliğinin yapılması yasaklanmıştır. Bu ülkeler Ekvator, Çin, Fas, Nepal, Kırgızistan ve Bolivya olarak sıralanmaktadır. İşlemin yasallığı ile ilgili henüz herhangi bir yasa bulunmadığı için pek çok yatırımcı tercihini BTC madenciliğinden yana kullanabilmektedir.

Yorumlar

  1. Bu devirde bitcoin üretmek yerine Z Cash gibi diğer coinlere yönelmek daha mantıklı gibi geliyor. Bitcoin üretimi için çok fazla kişi iş başında.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince yazarlarımızla beraber çalışıyor bu tür yazılar ortaya çıkarıyoruz. Değerli yorumunuz için ayrıca sağolun

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi