2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Çekmeden Mülk Sahibi Olmak Mümkün mü?


Kredi Çekmeden Mülk Sahibi Olmak Mümkün mü? Kredi çekmeden araba alınır mı? Kredi çekmeden ev alınır mı? Bu gün bu detayları sizlere anlatacağım. Bu devirde nakit para ile mi yoksa kredi çekerek mi ev yada araba almak yada arsa almak mantıklı onu anlatacağım.

Ev, arsa yada araba bunların hepsi genelde yatırım olarak da değerlendirilen mülklerdir. Bunlar içerisinde biraz araba hem ihtiyaç hemde mülk statüsündedir.  Yani bunları hem gayrimenkul olsun diye hemde barınma yada ulaşım ihtiayacı için yatırımcılar tercih etmektedir. Bunu da almak için ya nakit ya taksitli bir çok sistem mevcuttur.

Bunların biri de kredi çekerek mülk sahibi olmaktır. Bir çok banka ev, arsa veya araba kredisi vermektedir. Bunlar para çokluğuna göre vaade, bu vadeye göre de faiz almaktadırlar. Tabi o faaizi görünce gerçekten bu kredinin altına girmek mantıklı gelmiyor. Ama iş sadece bu olmadığı için nakitiniz yoksa ve bunu aylık maaşınızla ödeyecekseniz kredi çekip mülk sahibi olmak gerçekten de mantıklı oluyor.

Kredi bizlere en avantajlı yanı nedir?


Kredinin bize avantajı şudur. Kimse kolay kolay birikim yapamaz. Fakat kredi çekerek birikimi ileriye yönelik yapmış gibi olarak, anında ev sahibi yada araba sahibi olabilirsiniz. Yani bankadan kredi çekip örnek veriyorum 100 bin TL ile ev aldınız. Uydurma bir fiyat verdim. Bu 100 bini ayada 1.500 TL ile 140 bin tle olarak 8-10 yılda bitirip sizler ev sahibi olabilirsiniz. Yani sizin zamanında evinize oturarak vereceğiniz kira ile de kredi ödemeniz mantıklıdır.

Bu yüzden hem zamandan hem verecğiniz kiradan hem de direkt olarak mül sahibi olacağınızdan dolayı kredi çekerek ev yada araba sahibi olmak avantajlı olmaktadır. Bunun gibi bir kaç siztem de mevcuttur. Kredi gibi ödeyerek ve aşırı fz ödemeden organizasyon parası adından bir gerekçe ile 100 bin tl lik evi istediğiniz vade de kura veya vade ortasında teslim fırsatı ile de bir kaç firma ile sahip olabilirsiniz. Bunlar bankadan faeklı faizsiz ve organizasyon ücreti adı altında alabilirsiniz. Bunlar içinde eskiden yazdığım yazıya bakabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim gibi bir sistemle de ev yada araba alabilirsiniz. Fakat bankadaki gibi değil hemen evinize kavuşmuyor, bekliyor vade ortasında veya kura sistemi ile evinize kavuşuyorsunuz. Bu iki sistem de iyidir. Banka kredisi ile direkt olarak parayı aldığınız için evinizi hemen alma fırsatı doğuyor.  Yani kredi ne kadar faiz olsa da verdiği kolaylıkla sizlere fayda sağlamaktadır. Bu yüzden bence kredili ev almak ve kredili araba almak şu devirde sabit maaşı olan için en faydalı olan mül edinme yöntemidir.

Kredi Çekeceklere Tavsiyeler?  • Kredi çekmek isteyenlere tavsiyeler olarak diyeceğim en güzel şey kampanyaları bekleyin.  Yani bu yapılacak kampanyalar ile bir mülkte binlerce lira kar sağlayabilirsiniz. En yakın zamanda sizlere bir örnek verecek olursak eğee bildiğiniz gibi Halkbank için kuruluş yıl dönümüne özel olarak faiz oranları indirilmişti. Buna örnek değerler ise 1.37 olan ihtiyaç kredisi faizi tam olarak 1.18 e indirildi. Bu da 50 bin tl kredi çeken kişi için neredeyse 2-3 bin tl yapıyor. Tabi bu vade oranına göre de değişiklik göstermektedir.

  • Her zaman araştırmacı olun. Maaş müşterisi olarak gidince farkı çok oluyor mu ona bakın. Diğer bankalarla farkını karşılaştırın. En az 3 bankadan ayrı ayrı teklifler alın. Aynı miltar ve aynı vade de hangi banka kefilsiz olarak en az faizi veriyor ise o bankadan kredi çekin. Gerekirse maaşınızı maaş müşterisine daha uygun veren bankaya taşıyın.

  • Direkt olarak mülk edindirme kredilerine bakın. Örnek veriyorum. Yakın zamanda düşen ev faiz oranlarını değerlendirin. Ev alacaksanız bu size en güzel sunulmuş fırsattır.

  • Güncel olayları altın, dolar ve diğer kurları takip eidn ve en uygun zamanı bekleyin.

  • Hükümet politikalarını ve bankaların ortak aldıkları ve bazen keyfi olarak yansıtmadıkları faiz ve indirim olaylarını araştırın.

  • Kuruluş yıl dönümleri, banka yenilikleri, özel günlerde, bayramlarda, ramazanda, ulusal günlerde yapılacak kampanyaları takip edin.

Bu yukarıdaki özel verdiğim tavsiyelere uyarsanız zaten kredi çekerken belki haberdar olmayanlara göre baştan uygun başlarsınız. Yani kafana vade durumunuza göre bir kaç bin tl kar ile başlarsınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi