2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alma


Kripto para piyasalarının teknolojik anlamdaki gelişmeleri nedeniyle artık kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemleri de yapılmaktadır. Bu işlem aslında daha önceki yıllarda da yapılmaya başlanmıştır fakat her platformun aynı süreci hizmet olarak sunmadığı bilinmektedir. Elbette daha hızlı ve güvenilir bir şekilde BTC satın almak isteyenlerin uygulaması gereken bazı işlemler vardır. Öte yandan kimlik onayı gerekmeden bitcoin nasıl satın alınır sorusuyla ilgili de sizlere önemli bilgiler sunuyor olacağız.


Kredi Kartıyla BTC Satın Alma


Sanal para piyasasında kredi kartının yanı sıra ATM üzerinden de işlem yapılabilmektedir. Kripto yatırım sitesinin anlaşmalı olduğu bankaların İBAN bilgilerine ulaşarak gönderim sağlayabilirsiniz. Bu süreçte yani kredi kartı ile bitcoin satın alma sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına sitelerdeki ek güvenlik önlemlerine de dikkat etmelisiniz. Bazı sitelerde kimlik onayı gerekmektedir. Yani nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisinin siteye gönderilmesi ve hesabın onaylatılması önemlidir. Bunun dışında farklı bir uygulamaya maruz kalmadan anlık olarak BTC alabilirsiniz.

BTC’nin yanı sıra artık XRP, Ethereum, DASH, LTC ve diğer coinleri de kredi kartıyla alabiliyorsunuz. İlk olarak işlem yapacağınız siteyi belirlemeniz gerekiyor. Ardından da ödeme kısmına gelerek kredi kart bilgilerini yazmanız ve daha sonra karttan çekim yapılmasını sağlamalısınız. Hesabınıza kısa sürede yansıtılacak olan tutarla beraber artık bütçenize göre Bitcoin veya diğer coinleri de almaya başlayabilirsiniz.

BTC Fiyatları Normal mi?


Bitcoin fiyatlarıyla ilgili olarak karşınıza çıkan her bilgiye aldanmamanız gerekiyor. Öncelikle BTC’nin güncel fiyatları üzerinden işlem yaparken yatırımcı sitenizde de bu fiyatları kontrol edebilirsiniz. Üstelik düşüş ve yükselişlere göre işlem yapmanız daha uygun olacaktır. Çünkü kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemlerinden sonra sizden çeşitli kesintiler de alınacaktır. Komisyon adı altında yapılan bu kesintiler şuan için her yatırımcı piyasada mevcuttur. Uluslararası piyasada karşınıza çıkan tüm bilgileri kontrol etmeden güvenilir olmayan sitelere üye olmamanızda yarar var. Türk koin piyasaları arasında seçeceğiniz sitelerle ilgili aşağıdaki paylaşımlarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Güvenilir Bitcoin Siteleri Hangileri?


Türkiye’deki en iyi Bitcoin siteleri incelendiği zaman farklı bilgiler karşınıza çıkmaktadır. Öncelikle Bitlo, BTCTurk, Koinimm, Koineks ve Paribu gibi sitelerin en çok rağbet gören Türk bitcoin satın alma siteleridir. Ayrıca bu sitelerde al-sat işlemlerinin de yapılıyor olması gerekmektedir. Al-sat yaparken ayrıca kesilen komisyon oranlarının bilinmesinde yarar var. Genel olarak bu özelliklerle beraber mobil girişlerde herhangi bir sorunun olup olmadığına da bakmalısınız. Çünkü kredi kartı ile bitcoin satın alma işlemleri sadece bilgisayarlar üzerinden gerçekleşmemelidir. Gerek satın alma ve satma ile beraber yapacağınız her işlemin mobil olarak uygulanması gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda BTC sitelerinin güvenliği açısından önemlidir. Türk koin borsalarında şuana kadar herhangi bir güvenlik problemi de yaşanmamıştır.

Bir önceki yazımız olan Stellar yükselecek mi sorusuyla ilgili tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi