2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Kripto Para Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kripto para madenciliği ile ilgili çok sayıda bilgi yer almaktadır. Bununla beraber kripto para madenciliği nedir konusunda da bazı araştırmalar paylaşılmıştır. Bizler de bu yazımızda sizlere kripto para borsasının en değerli madeni olan BTC ve madenciliği hakkında bilgiler sunuyor olacağız. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin neden yapıldığına dair çok önemli paylaşımlar da aktarmış olacağız.

Bitcoin Madenciliği

BTC piyasasında gerçekleşen finansal işlemlerin onayı ve transferlerini sağlamak amacıyla Bitcoin madenciliği yapılmaktadır. Günümüzde kripto para madenciliği aynı zamanda BTC madenciliğidir. Blockhain uygulamasının temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışmakta olan BTC madenciliği oldukça önem kazanmıştır. Bununla beraber her yeni Bitcoin üretildiği zaman meydana gelen blokların zorluk seviyesi de artmaktadır. Bu nedenle mining olarak adlandırılan bu işlem için ciddi anlamda güçlü işlemcilere sahip olunmalıdır. Bitcoin Nereden Alınır?

Blok zincirine işlem katan ve yeni bir BTC’yi serbest bırakmaya yarayan kripto para madenciliği zor bir süreçtir. Bu nedenle yapılan son işlemleri blok olarak derlemek de zaman almaktadır. Genel bir bulmaca gibi görünen bu sistemde kazanılan ödüller madenciliği teşvik etmektedir. Yeni bir BTC’nin ortaya çıkmasına dayanan bu süreçle ilgili günümüzde de madencilik yapılmaya devam edilmektedir. Şuan için 17 milyon adeti geçen Bitcoin, birkaç yıl içinde 20 milyon adete kadar çıkabilecektir.

Bitcoin Mining Nasıl Çalışır?

Bitcon alım satım işlemleri, BTC’nin bağlı olduğu Blockhain kayıtlarına aktarılmaktadır. Üyelerden bu süreçte yaptıkları her işlem için onay verilmesi talep edilir. Ayrıca BTC işlemleri, üyelerin onaylanmasının ardından cüzdandan düşülmektedir. BTC’leri bir dijital cüzdan aracılığıyla tutarak saklamanıza yarayan bu işlemle beraber cüzdanın adresine herkes tarafından ulaşılabileceği bilinmelidir. Bakiyelerin de görünebildiği bu süreçte gerçek kimlik bilgilerine ulaşılamamaktadır. Bu süreçte cüzdan şifrelemesi gibi farklı uygulamalardan yararlanılabilir.

Alakalı Yazı: Ripple Ne Zaman Yükselecek

Kripto para madenciliği ile beraber yapılan işlemler blok zincirlerine eklenir ve ardından işlenmeye başlanır. Bu süreç içinde yapılacak olan tüm BTC işlemleri de diğer kişiler tarafından görüntülenebilmektedir. Madenciler işlemi sonlandırdığı zaman ödül olarak bir miktar Bitcoin almaktadır. Aktardığımız üzere bu işlemlerle ilgili talepler arttığı için blok uzunlukları da artmaya devam etmektedir. Ek olarak BTC üretim sayısı arttığı zaman blok başına dağıtılan ödüller de azalmaktadır.

Kripto Para Madenciliği Güvenilir mi?

Bu işlem merkezi olmayan bir yapı üzerinde ilerlemektedir. İnternet bağlantısı olan herkes bu işleme başvurabilir ancak uygun donanım ekipmanlarına her zaman ihtiyaç vardır. Özellikle de yüksek işlemci hızına sahip olan bilgisayarların kullanılması önemlidir. BTC madenciliği sırasında üretilen blokların şifrelenmiş hallerini meydana getirmek ve bu durumları onaylamak için çaba sarf edilir. Ayrıca birçok finansal işlemler de bu sürece dahildir. Günümüzde ASIC cihazlar ile yapılabilen kripto para madenciliği ayrıca donanım ve bilgisayarlar ile de yapılmaktadır. Eğer uzun bir zamanınız ve güçlü donanımlara ait bir bilgisayarınız var ise sizler de BTC madenciliği yapmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi