2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Kripto Para Şirketleri İflas Etti!
İngiltere’den gelen son dakika haberine göre ülkedeki Blockhain ve kripto para şirketleri kepenk indirmeye başladı. Bu durum kripto para haberleri bakımından oldukça dikkat çeken bir haber olarak sektöre damgasını vurdu. 2018 yılında farklı nedenlerden dolayı şirketini kapatan kripto para firmalarının sayısı 340’ı buluyor.

İngiltere’de Kripto Para Şirketleri Kapanıyor


SkyNews tarafından yayımlanan habere göre İngiltere’deki birçok şirket zaman içinde kapanmaya başladı. Yapılan araştırmalar kapsamında ise sadece 2018 yılı içinde 300’den fazla firmanın kapandığı belirtildi. 2017 yılında bu rakam 130 civarındayken bu sene için ciddi bir farkın olduğu anlaşılıyor.

Kapanan şirketlerin 200 tanesi, 2018 yılı içinde şirket kayıt ofisinde kuruldu. Ancak bu sene kripto para şirketlerinin kapanmasıyla beraber yatırımcılar ciddi bir araştırma içerisine girdi. Çünkü kripto para haberleri geldiği zaman bu şirketlerin sanal paralar üzerinde ciddi pay sahibi olduğu bilinmekteydi.

Piyasadaki uzmanlar bu durumu, kripto paralardaki düşüşe bağlıyor. Zaten sektörde yerini alan çok sayıdaki şirket, piyasalardaki ciddi düşüşlerden etkilenerek böyle bir karar almaya başlamış durumda. Geçtiğimiz günlerde Bitman’in ekibini küçültmeye başlamasıyla beraber yine gelen son dakika haberine göre şirketin tamamen kapanacağına dair bilgiler paylaşılmaya başlanmıştır.

ConsenSys’in kurucularından Lubin, kapanan şirketlere dair bir göndermede bulunarak, “Şirketimiz sağlıklı olarak ilerlemeye ve yatırım yapmaya devam ediyor” demiştir. Bununla beraber ConsenSys’nin şu sıralar önceliklerini tekrardan değerlendirdiğine dair çok sayıda paylaşım yapılmaya devam edilmektedir.

İlgili içerik: 2019’da BTC Ne Olacak?

İngiltere’de yaşanan bu gelişmeyle beraber tüm kripto para yatırımcıları konuyla ilgili arayış içerisine girdi. Şuan için kripto paralar incelendiğinde tamamında ciddi bir düşüş yaşandığı görülüyor. Özellikle de Bitcoin %9,45’lik düşüşle 3,841 dolara kadar gerilemiştir. Geçtiğimiz günlerde 180 dolar seviyesinde olan Ethereum ise şuan 130 dolara kadar düşmüş durumda. Son zamanlarda kripto para haberleri üzerinde sürekli konu olan Bitcoin Cash ise %22’lik düşüşle 163 dolara kadar gerilemiş durumda. Elbette bu düşüşler kripto para yatırımcılarının yanı sıra büyük kripto para şirketlerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu yüzden İngiltere’deki pek çok şirket artık tamamen kepenk kapatıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bitlo Referans Sistemi ile Para Kazan

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?