2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?


İnişli çıkışlı bir grafiğe sahip olan Litecoin, kripto para piyasasında şuan için 8. sırada bulunmaktadır. Bu nedenle Litecoin nedir sorusuyla ilgili de araştırma yapan yatırımcılar daima web üzerinden bilgi talep etmektedir. 2011 yılında piyasaya çıkan ve açık kaynak kodlu bir dijital para birimi olan LTC, eski Google çalışanlarından Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Sadece 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar dolarlık pazar payına ulaşmayı başaran bu kripto para şuan içi 1.5 milyar dolarlık pazar payı ile dikkat çekmektedir. BTC’den ayrılan en önemli farkı, işlem onayının hızlı bir şekilde sağlanmasıdır. Ayrıca bir blokta sadece 2.5 dakikada işleme alınabilmektedir.

Litecoin Nasıl Alınır?

LTC almak için Türkiye’deki coin borsalarını tercih edebilirsiniz. Bu süreçte elinizde bulunan nakit parayı hemen LTC olarak değiştirebilirsiniz. Aslında Litecoin nasıl alınır sorusuyla ilgili her borsada kapsamlı yanıtlar bulmak mümkündür. Aracı firmalara üye olduktan sonra hesabınıza para yatırarak bu koini alabilirsiniz. İlk olarak kripto para borsasına para yatırmalı ve daha sonra havale işlemiyle hesap numarasına gönderim yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz. Paranızın firmaya geçmesiyle beraber dilediğiniz kripto parayı almaya hemen başlayabilirsiniz. Aslında Litecoin de diğer sanal paralar gibi gelecek vaad eden kripto paralardan sadece biridir.

İlgili yazı: Evde Bitcoin Üretebilir Miyim

Litecoin Borsaları

Litecoin’i Paribu, BitTurk, Koinim ve BTCTurk gibi platformdan satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Poloniex, Cex.ixo Bitfinex ve Bittrex gibi yabancı borsalardan da alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Litecoin nedir sorusu hakkında sunulan bu bilgilere ek olarak LTC’nin özelliklerinin de dikkat çektiği görülmektedir.

Litecoin Özellikleri

Litecoin, matematik tabanlı bir teknoloji kullanmaktadır. Ayrıca haha hızlı işlem onay süresi olmasından kaynaklı olarak gelişmiş bir depolama imkânı sunar. Bununla beraber ticaret hacmi ve büyük bir sanayi desteği olduğu için BTC’nin eksiklerini tamamlayabilen bir ticaret ortamı olarak bilinir.Litecoin üretimi yapılırken Bitcoin’in 4 katı kadar bir adet sayısına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Yani maksimum BTC üretim miktarı 21 milyon adet iken, LTC’de bu adet sayısı 84 milyon olarak belirlenmiştir.

LTC Blockhain’i BTC’den daha yüksek işlem hacimlerini gerçekleştirdiği için de dikkat çekmektedir. Daha sık blok oluşturabilen bu ağ sayesinde gelecek yıllarda yazılım değişikliğine gidilmeyeceği anlaşılmaktadır. Yani birçok işlem LTC tarafından desteklenmiş olacaktır. Bununla beraber LTC cüzdanlarında ekstra şifreleme özellikleri bulunmaktadır. Yani LTC’yi kullanmadan önce şifrenizin belirlenmesi gerekiyor. Bu sayede Litecoin özellikleri bakımından diğer coinlere göre çok daha kapsamlı bir şekilde tercih edilebilmektedir.

LTC madencileri de her blok için 25 adet yeni LTC ile ödüllendirilmektedir Durum böyle olunca 4 yılda bir blok sayısı yarıya düşer ve bloklardaki süreç uzayabilir. Toplam üretim kapasitesi 84 milyon adet olan bu kripto paranın dolar olarak değeri şu sıralar 30 dolar seviyesindedir.

Yorumlar

  1. bu makaleyi okuyana kadar litecoin hakkında doğru dürüst bir bilgi edinememiştim çok başarılı bir yazı olmuş tebrikler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi