2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Litecoin ve Ethereum coin karşılaştırma


Litecoin ve Ethereum coin karşılaştırma Günümüzde popüler 2 altcoin olan Litecoin ve Ethereum coini bu yazımızda ele alacağız ve ikisini de tek tek anlatıp aralarında ne gibi farklar var kısaca özetlemiş olacağız. Litecoin ve Ethereum coin karşılaştırma yazısını yazdım. İnceleyelim..

Litecoin


Google’da eski bir çalışan olan Charlie Lee tarafından 2011 yılının ortalarına doğru açık bir kaynak kodlu olarak piyasa çıkarıldı. İlk piyasaya çıkışı GitHub aracılığıyla oldu. Transfer ücreti yok denilebilecek kadar az olan Litecoin diğer altconiler gibi merkezi olmayarak tasarlandı ve açık kaynak kodlu olarak çıkarıldı. Matematik altyapısı bu ağı korumakta ve yatırımcıların güvenli bir şekilde kendi paralarını kontrol etmesini sağlamaktadır. Diğer altcoinlere göre daha hızlı işlem süresinin yanı sıra gelişmiş depolama imkanına da sahiptir.

Örnek Yazı: Bitlo 1 tl ile Bitcoin alma imkanı sunuyor

Bitcoin’in mining yapısından esinlenerek çıkarılmış olsa da herhangi bir kişinin kişisel bilgisayarıyla bile sürekli madencilik yapabilmesine olanak sağlamaktadır. İşlem onayı hızlı bir şekilde yapan teknolojiyi kendi bünyesinde barındıran Litecoin işlemleri yaklaşık olarak 2-3 dakika arasında onaylamakta ve madencilik işinde Ethereum’a benzer bir şekilde bilgisayarın GPU yani ekran kartını kullanmaktadır.

Ethereum


Kripto para araştırmacısı Vitalik Buterin ve 4 arkadaşı tarafından tasarlanan bu coin Litecoin’den farklı olarak merkezleştirilmiş, şifreli ve güvenli işlem yapılmasını sağlayan blockchain teknolojisi kullanılmıştır. Çok büyük donanım gereksinimi olmasa bile çalışmasına olanak sağlayan Ethereum mining algoritması sayesinde kullanıcı kolaylıkla mining yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu yüzden mining ağına katılımcı sayısı çok büyük rakamlara ulaşmakta ve bundan dolayı yapılacak işlemlerin Litecoin kadar seri olmasa da hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Borsaya çıkmadan önce bile 4 bin kişilik topluluk tarafından desteklenmesi bu coine olan güven hakkında az çok fikir vermektedir.

Günümüzde coin borsasında 3. Sıralarda yer alması da yapılan teknolojik alt yapının ve özelliklerin ne kadar doğru bir adım olduğunu kanıtlamaktadır. Hatta ilerleyen günlerde Bitcoin kullanıcılarının şikayetçi olduğu bazı hususların Ethereum’da bulunmaması yüzünden Bitcoin’in yerini alabileceği de söylentiler arasında yer almaktadır.

 Geçtiğimiz günlerde de diğer bazı coinlerde olan cüzdan sistemini takip ederek Ethereum cüzdan adında bir sistem çıkarması da rakipleriyle rekabet ederken bile onların avantajlı taraflarını takip ederek kendi bünyesinde tasarladıktan sonra kendi ismiyle çıkarması da bu kadar gelişmiş bir sanal paranın kendileriyle övünmeyerek yenilikleri takip ettiğinin bir kanıtıdır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi