2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Ripple, BTC'den Hızlı mı?


Rippe ile ilgili haberler kripto para piyasasının hareketlenmesine neden olmaktadır. Bununla beraber Rippe CEO’su Brad Garlinghouse’nin bir konferansta XRP hakkında belirttiği sözler, yatırımcıları XRP’ye yönlendirebilmektedir. CEO, Amsterdam’da düzenlenen konferansta Ripple’ın BTC’den 1000 kat daha hızlı olduğunu belirtmiş ve aynı zamanda ucuz olduğunu da eklemiştir. Bu nedenle Ripple mi Bitcoin mi sorusu da gündeme gelmeye başlamıştır.
CNBC’de önemli açıklamalar yapan XRP CEO’su Brad, BTC’nin aslında en iyi sanal para olduğunun düşünülmemesi gerektiğini aktardı. Tamamen bağımsız bir şirket olduklarını da ekleyen CEO, Bitcoin’in gelecek yıllarda farklı bir yol izleyerek küresel anlamda para birimi olamayacağını da sözlerine ekledi. Bu görüşlerle beraber Ripple mi Bitcoin mi araştırmalarının çok daha fazla arttığı gözlemlenmiştir.

Birkaç yıl önce BTC’nin her sorunu çözebileceği düşünülmüş ve bu nedenle BTC madenciliği artmıştır. Her derde deva ilaç gibi görünen Bitcoin’in yerine ise farklı alanlarda uzmanlaşmış olan blockhain teknolojilerinin yer aldığı görülmektedir. CEO ayrıca BTC’nin blok zinciri bakımından çok yavaş olduğunu belirtmiş ve XRP’nin daha hızlı bir alt yapısı olduğuna dikkat çekmiştir. Tüm bu nedenlerden ötürü artık Ripple mi Bitcoin mi sorusunun 2019 yılının  en önemli araştırma konusu olacağı görüşü ortaya atılmıştır.


Neden Ripple?


CEO Brad, XRP hakkında en çok araştırılan konulardan biri olan menkul kıymet konusuna da değinmiştir. Bu anlamda Ripple’ın herhangi bir menkul kıymet olmadığı ve bağımsız bir şirket olduğuna işaret etmiştir. Ayrıca şirketin kapatılması durumunda bile XRP ekosisteminin her zaman var olacağını da aktarmıştır. Bu yüzden Ripple mi Bitcoin mi sorusu daha çok uzun vadelerde araştırılmaya açıktır. XRP ekosisteminin açık kaynaklı ve bağımsız bir teknoloji olduğuna vurgu yapan CEO, XRP sahipliğinin aynı zamanda Ripple şirketinde bir sahiplik anlamına gelmediğini de aktarmıştır.

Ripple’ın Düşüşü Hakkında


Ripple son 8 aylık süreç içinde ciddi anlamda değer kaybetmiştir. Bu nedenle gerek yatırımcılar gerekse kripto para borsa uzmanları konuyla ilgili çok sayıda analizi gündeme getirmiştir. Bunlardan ilki ripple yükselecek mi sorusuyla ilgili olmaktadır.2018 yılında 6 dolar seviyesinden işlem göreceği düşünülen XRP’nin şuan için bu tahminlerden çok uzak olduğu görülüyor. Ayrıca daha önceki yazılarımızda paylaştığımız durumların da Ripple’ın geleceği hakkında net bilgiler verdiğini söyleyebiliriz. Yani Ripple manipülasyonlarının bu değerlere ciddi anlamda etki ettiği anlaşılabilir. Araştırmalarınız bu yönde olduğu zaman sorun yaşamadan XRP’nin yükselişini beklemeniz daha doğru olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi