2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Ripple Ne Zaman Yükselecek?


Sanal paralardan biri olan ve bu piyasada en çok tercih edilen ikinci kripto para olan Ripple ile ilgili yatırımcıların merak ettiği pek çok konu bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ripple ne zaman yükselecek sorusudur. Bu sorular karşınıza her platformda çıkmakla beraber Ripple neden yükselmiyor sorularıyla da gündeme gelmektedir. Öncelikle geçtiğimiz yıl 3,8 dolara kadar çıkan Ripple’ın şuan için 0,3 dolar seviyesinden işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Dünyada dolaşan tedarik ise 40 milyar adettir.

Ripple Yükselecek mi?


Kripto uzmanları içinde bulunduğumuz 2018 yılı için ortalama tahminlerini 6 dolar seviyelerine göre yapmıştır. Fakat bu tahminin bu sene için tutmadığını söylemek doğru olacaktır. Ayrıca her ne kadar düşüş yaşasa da ilerleyen zamanlarda XRP’nin ciddi bir artışa geçeceği tahmin ediliyor. Zaten Ripple ne zaman yükselecek sorusu daima akıllarda olduğu için yatırımcılar da çoğu zaman BTC tahminleri üzerinden Ripple almaya başlamıştır. O halde Ripple’ın ne zaman yükseleceğine dair kesin bir kanıya varılmamakla beraber yatırımcıların bireysel analizlere göre hareket etmesi oldukça mantıklıdır.

Ripple Yatırımı Yapmak


Giderek kabul görmeye başlayan XRP’in dünya genelindeki dolaşan tedarik sayısı 40 milyar adetten fazladır. Durum böyle olunca Ripple yatırımcıları da heyecanla beklemeye devam etmektedir. Kripto para piyasasına bakıldığında BTC’nin bu pazarın yaklaşık %46’sını oluşturmaktadır. Alt coinlerin artmasıyla beraber her coin hakkında farklı analizler yapılmaya başlanmıştır. Sürekli olumsuz haberlerin alındığı XRP, farklı firmalarla gerçekleştirdiği anlaşmalar nedeniyle yükseleceği yönünde tahminler yapılmıştır. Ancak bu tahminlerin şuan için gerçekleşmediğini söylemek doğru olacaktır.

Ripple Manipülasyonları


Yapılan haberlere göre CoinMarketCap’ın Ripple’a karşı manipülasyon yaptığı iddiaları son günlerde gündemdeki yerini almaktadır. Çünkü Ripple, Ethereum’u geçerek en büyük ikinci kripto para birimine dönüşmüştür. Genel bir düşüş yaşanan sanal para piyasasında, Ripple’ın Pazarlama Stratejisti olan Johnson, Twitter’da ilginç bir makale paylaşmıştır. Bu makalede XRP’nin piyasa değerinin yanlış hesaplandığını söylemiştir. Ayrıca CMC’nin emanette olan Ripple’ları dikkate almadığı yönünde de iddialar ortaya atılmıştır. Bu durum aslında XRP piyasasını ciddi anlamda etkileyebilir.

Emanet hesaplarda yerini alan Ripple’ların piyasa değeri hesabına katmadığı iddia edilen CMC, BTC için aynı kararı uygulamamaktadır. Ayrıca BTC’nin de piyasa değerinin azaltılması gerektiği yönündeki düşünceler de artmaya başlamıştır. O halde Ripple ne zaman yükselecek sorusuyla ilgili bu manipülasyonların sonlanması gerektiği yanıtı ortaya çıkabilir. Birçok analist ise XRP’nin piyasa değerini belirleyen CMC’ye karşı çıkmaktadır.

Yine çoğu analistler geçen Ocak ayında Kore borsalarından gelen verileri CMC’nin hesaplamadığını söylemektedir. Durum böyle olunca CMC’de bu yorumlara yanıt verirken tepkilere karşılık olarak Ripple’ın piyasa değerinin tekrar güncellenmesi gerektiği bildirilmektedir. İlerleyen günlerde Ripple ile ilgili güncel fiyatların paylaşılacağı ve bu nedenle yatırımcıların yine XRP’ye yoğunlaşabileceği düşünülmektedir. Zaten XRP ile ilgili yapılan her yorum, bu sanal paranın değerleneceği yönündedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi