2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Ripple ve Ethereum Karşılaştırması Sonuçları


Ripple ve Ethereum Karşılaştırması Sonuçları İlginç Sonuç Son birkaç ay içerisinde hızla gelişen, değerine değer katan Ripple ve Ethereum Karşılaştırması ve arasındaki farkları son zamanlar coin rehberi olan birçok internet sitesinde sorulan en fazla sorular arasındadır. Bu yüzden bu makalemizde bunlar arasındaki farkları ele alacağız. Ethereum Coin Nasıl Alınır Gelelim Ripple ve Ethereum Karşılaştırması'na:

RippleCoin


Son günlerdeki çıkışıyla kripto para borsasında 2. Sıraya yükselen Ripplecoin (XRP) dağıtılmış, açık kaynak kodlu kripto para birimidir. Bankalara, kredi kartlarına , döviz bozdururken ödenen masraflara ve bunun gibi çeşitli şeylere karşı olarak çıkmıştır. Arkasında bulunan şirketin ismi OpenCoin’dir. Ripple ağında Dolar , Euro , Bitcoin gibi para birimleri önemsenmeden transferde kesintisiz olarak aktarılmaktadır. 100 milyar Ripplecoin yaratmayı planlayan şirket yarısını sirkülasyon için yarısını da şirket içinde tutma amacı da planlar arasında yer almaktadır. Madenciliği yapılamamaktadır ve blockchain tabanlı defterler tamamen bir şirket tarafından yönetilir.

EthereumCoin


İlk bakışta altcoin olarak gözüken bir kripto para aslında altcoinlere kıyasla daha fazla yenilik gösteren bir kripto paradır. Akıllı sözleşme (komut dosyası) özelliğine sahip açık kaynak kodlu, halka açık, blok tabanlı ve dağıtılmış bir ağdır. Ripple coinin aksine merkezi yoktur. Ethereum Sanal Makinesi ile işlem yapılır. 4 kişilik bir ekip tarafından tasarlanmıştır. Bitcoin’ den yola çıkarak tasarlanmıştır lakin kendi özel bir yazılım diline sahiptir. Bitcoin ile benzer olan merkezleştirilmiş, şifreli ve güvenli işlemleri sağlamak maksadıyla blockchain teknolojisini diğer adıyla blok zincir teknolojisini kullanmaktadır.

Sonuçlar: Madencilik teknolojisini Bitcoin’ den esas alsa da daha geliştirerek daha seri bir hale getirmiştir. Ethereum’ da blok süresi yaklaşık 12 saniye civarındadır. Turing tam iç kodu bulunmaktadır. Platform geliştiricilerine büyük destek veren bu coin bu yüzden kendini hızlı bir şekilde geliştirebilmektedir. Yolsuzluklara karşı dayanaklı olan bu coinde 3.taraflar platformda yer alan bir veriyi herhangi bir şekilde değiştiremezler. Güvenlik esasına dayan Ethereum’ da siber saldırılara ve hileli etkinliklere karşı da bir önlem almıştır. Ripple’ a kıyasla ülkemizde daha meşhur olduğu için birkaç sitede doğrudan satışı mevcuttur. Ripple ve Ethereum Karşılaştırması - Nuri Özkan Kişisel Blog

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi