2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Tezos Coin Neden Düşüyor?


Kasım ayında ciddi bir düşüş yaşayan kripto para piyasası Aralık ayında toparlanmaya başladı. Ancak Tezos coin ile ilgili aynı şeyleri söylemek doğru olmayacaktır. Sanal para piyasasında Tezos coin neden düşüyor araştırması yapmaya devam eden yatırımcılar bu konuyla ilgili pek çok veriyi elde etmeye başlamıştır. Ayrıca piyasada şuan için 24. sırada yerini alan XTZ, ciddi bir şekilde değer kaybetmeye devam ediyor. İlk dijital para arzı fiyatının bile aşağısına gerileyen bu coin, piyasaya 0,51 dolar değerinde sürülmüştü. Şuan için 0,36 dolar bandından işlem gören Tezos, son 24 saat içinde ise %7 düşüş yaşadı.


Tezos Coin Analizleri


Geçen ay 1,30 dolara yakın bir düşüşle kripto piyasasında dikkat çeken bu coin herhangi bir toparlanma sinyali vermemiştir. Bu nedenle çıktığı ilk günden bugüne kadar sürekli gerilemeye devam etmiştir. Ancak 2018 Ocak ayında 6,66 dolara kadar yükselen bu koin ile ilgili Tezos coin neden düşüyor sorusu sorulmaya başlanmıştır. Ayrıca geçen ay XTZ’nin ana ağı piyasaya sürülmüş fakat yükseliş trendini yakalayamamıştı.

Tezos Coin Hakkında


Bazı değerlerde iyileştirme yapmayı amaçlayan ve eşler arası dağıtılmış bir ağ olan Tezos ekibi, kendini değiştirme ve yönetim ana fikirleri üzerinde durmaktadır. Bu nedenle Tezos Coin Analizleri hakkında web üzerinde çok sayıda bilgi vardır. Şimdi sizlere bu koinin genel özellikleri arasında yer alan faktörleri sıralamaya başlıyor olacağız.

Öncelikle On-Chain Governance sistemini kullanan XTZ, paydaşların platform yönetiminde olmasını amaçlamaktadır. Ayrıca menfaat sahipleri bu protokolde değişikliklere oy verebilmektedir. Bununla beraber protokol değişiklikleri de söz konusu olabilmektedir. Son olarak paydaşlar kodlardaki değişiklikleri de onaylayabilecek statüdedir.

Tipik bir blockhain’de kullanılan 3 farklı iletişim kuralı bulunmaktadır. Bunlar ağ, işlem ve konsensüs protokolüdür. Ağ protokolü, blokları ve yayın işlemlerini keşfetmektedir. İşlem protokolü, herhangi bir işlemi geçerli kılmaya karar verir. Konsensüs protokolü ise benzersiz bir zincirde nasıl bir konsensüs elde edildiğini ya da edilmesi gerektiğini belirlemektedir. Fakat Tezos’ta farklı işlem protokolleriyle ilgili olan uyumlu bir genel ağ kullanılmaktadır. Kod evrimi olarak adlandırılan bu süreçte daha esnek, hızlı, uygun ve işlevsel bir programlama dili tercih edilmektedir.

Tezos projesini gerçekleştiren kişi Arthur Breitman’dır. Bilgisayar bilimci ve matematikçi olan Arthur, BTC’nin tarihi yükselişini ve milyonlarca kişi tarafından nasıl benimsendiğini yakından takip ederek Tezos projesini ortaya çıkarmıştır. Şuan için havuzda 763 milyon adete Tezzies bulunmakla beraber Tezos coin neden düşüyor sorusuyla ilgili net bir açıklama yapılmamıştır. Bu nedenle projenin daha geniş çaplara ulaşması ile beraber bu koindeki değer kaybının sona erebileceği düşünülmektedir. Her ne kadar koin piyasası hareketli olsa da birkaç yıl içinde düzene girebileceği düşünülmektedir. Aynı durum tüm koinler için de geçerlidir. Özellikle de BTC’deki istikrarsızlık nedeniyle diğer alt coinler de dolaylı olarak etkilenmektedir.

Dilerseniz Litecoin hakkında ayrıntılı bilgiler almak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi