2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Trace Mayer’den Dikkat Çeken Açıklama


Trace Mayer, ünlü bir kripto para yatırımcısı olarak dikkat çeken açıklamalarda bulunmaktadır. Özellikle de BTC sahiplerinin bu konuda dikkat etmesi gerektiğini belirten Mayer, yatırımcılar açısından önemli olan bazı bilgiler paylaşmıştır. Ayrıca BTC’nin ilk bloku olan Genesis Block’un, 3 Ocak’ta hisselerini borsalardan çekebileceğini belirtmiştir. Aslında bu haber bitcoin haberleri bakımından oldukça ilgi çekmektedir.


Bitcoin Yatırımları Nasıl Etkilenecek?


Trace Mayer, BTC’nin ilk blokunun yıl dönümü olan 3 Ocak 2019 tarihinde, kripto para sahiplerini BTC’lerini özel anahtarlarının kendilerinin kontrolünde olmadığı farklı platformlardan kaldırmaları amacıyla bir kampanya başlatmıştır. Bu kampanyanın adı ise ‘Parasal Egemenliğinizi İlan Edin’ başlığı altında toplanmıştır.

Ünlü yatırımcı bu seçenekle, kullanıcıları gereken zamanların dışında kripto para fon velayetlerinin 3. kişilere ya da taraflara verilmemesi gerektiğini anlatmaktadır. Ayrıca bu durum bir boykot olarak nitelendirilmektedir.

Söz konusu kampanya aslında Bitcoin haberleri bakımından dikkat çekmektedir. Bununla beraber Twitter üzerinden yayınladığı bir videoyla kampanyayı başlatan Trace Mayer, var olan kripto paraların artık borsada tutulmaması gerektiğini söylemektedir. Yani kripto paraları kontrol altına alma zamanlarının geldiğini savunmayı sürdürmektedir.

Yayınlanan videoda Mayer, 800 binin üzerinde BTC’yi 107 farklı cüzdan adresine taşıyan Bitpay ve Coinbase gibi platformların dikkat çektiğini ve hatta şüphe oluşturan bir harekete başvurduklarını da dile getirmektedir. 9 Aralık tarihinde yayınlanan bu video 100 binin üzerinde izleyiciye ulaşmıştır.


Bitcoin Riskli mi?


İlgili kampanyanın kripto para piyasasını olumsuz etkileyeceği düşünülmektedir. Ayrıca 3 Ocak tarihine kadar kampanyanın yayılması halinde borsalardan ciddi bir çekimin yapılacağı da tahmin ediliyor. Ek olarak blok zincirlerinde yığılma oluşturabilecek olan bu durumla beraber işlem ücretlerinin yükseleceğine dair tahminler de yapılmaktadır. Yine de kripto para haberleri ile ilgili yapacağınız araştırmalarda Trace Mayer’in yapacağı yeni paylaşımlara da ulaşabilirsiniz.

Son olarak kripto para borsalarının merkezi bir yapıda olması sebebiyle saldırıya açık olduğu bilinmektedir. Bu nedenle her yatırımcıyı borsalar üzerinden değil, kendi hesapları üzerinden coin takibi yapmaya davet eden Mayer, kampanyanın ne kadar süreceğine dair net bir bilgi paylaşmamıştır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi