2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

Resim
Kripto para birimlerindeki ciddi değişimler yeni bir soruyu gündeme getirmiş durumda. Aslında her platformda paylaşılan kripto para haberleri dışında Ethereum ile ilgili de analizler yapılmaya başlandı. Öyle ki 2019 yılına giriş yapacağımız şu günlerde ETH hakkındaki yorumlar da hız kazanıyor.
İlgili içerik: ETH’nin kurucusundan önemli paylaşım
Ethereum Yükselecek mi?
My Ether Wallet’in kurucusu olan Kosala, Ethereum'la ilgili olarak 2019 tahminlerini paylaştı. Bu tahminlere göre 2018 yılında yaşanan tüm değer kayıplarını göz önünde bulunduran Kosala, ETH’nin toparlanacağını düşünüyor. Yapılan açıklama şu şekilde; “Pek çok kripto para, 2017 yılının sonlarında yakaladığı değerleri kaybederken aslında Ethereum performans olarak artmıştır. Elbette ICO barındırması nedeniyle sonucu herkes gibi ben de merakla bekliyorum. Aslında ETH hiçbir yere gidemedi ancak 2019’da bir toparlanma içine girebiilr.”
ICO Piyasası Bitti mi?
ICO’larla ilgili açıklamalar da yapan Kosala, “ICO hakkında iki uc…

Sponsorlu Bağlantılar

Zurcoin'in Kurucu Ortağından Önemli Açıklamalar


Zurcoin’in kurucu ortaklarından olan Harrison, kripto para borsalarının birçoğunun piyasayı manipule ettiğini iddia etti. Genel olarak kripto para haberleri konusunda araştırma yapan pek çok yatırımcı bu haberle beraber yatırımlarını ne şekilde değerlendirmesi gerektiğini düşünmeye başladı.

Piyasada Manipüle İddiaları

Daniel Mark Harrison, kripto paraların piyasada uzun vadeli istikrarı tehdit ettiğini ileri sürdü. Aynı zamanda dijital varlık piyasalarını da aktif olarak bu piyasanın tehdit ettiğini söyledi. Ünlü Zurcoin kurucu ortağı ayrıca yayınladığı bir yazıda borsaların ciddi anlamdaki yüksek maliyetleriyle beraber düşük kâr marjı sunmasının cazip olmayan bir işletme olarak, arka kapı aracılığıyla kendi kriptolarını artırmak amacıyla kullandıklarını da ileri sürdü.


Harrison, piyasadaki davranışlara göre azalan kapitallerin karşısında hacimlerini artıran kripto paraların temelde imkansız bir yükseliş sürecine girdiğini de söyledi. Ayrıca bu durumun borsalardaki manipülasyonun bir sonucu olabileceğini değerlendirdi. Sözlerinin devamında 2017 yılına da değinen Harrison, BTC’nin piyasa kapitalizasyonunun 284 milyar dolar olduğunu hacminin de 14 milyar olduğunu hatırlattı. Zurcoin’in ünlü kurucusu 2018 yılı için de 59,9 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna karşın işlem hacim miktarının 4,3 milyar dolar olarak gerçekleştiğini de açıkladı. 2017 yılına bakıldığında ise piyasa bu kapitalizasyonun yüzde 4’ünü oluşturduğunu da sözlerine ekledi. 2018 rakamlarında ise bu süreç %9 olarak gerçekleşti.

Harrison, buna benzer bir senaryonun aslında borsalar aracılığıyla kasıtlı bir şekilde yapıldığını da aktardı.


Borsalar Bunu Neden Yapar?


Devam eden açıklamalar şu şekilde; “Aslında bu davranışların sebebi belli. Borsa işi yeni altına hücumda para kazanmak amacıyla yatırım yapan girişimciler için yüksek maliyetli olan ve aynı zamanda yoğun rekabete dayanan bir sistem. Bu süreçler yatırımcılarının kripto paralarının birçoğunu elde etmek umuduyla teminatsız olarak sanal para işlemleri sunuyor.”

Harrison’a göre fiyatların aşağıya doğru yapay olarak indirilmesi konusunda borsaları teşvik eden durumlar da bulunuyor. Bu nedenle müşterilerin borsadaki ucuz kripto varlıkları geri çekme konusundaki alışkanlıklarını kaybettiğini iddia ediyor.

Genel olarak son zamanlarda en çok dikkat çeken kripto haberleri ile ilgili süreç bu şekilde devam etmektedir. Ayrıca Harrison’un yeniden ne zaman bir açıklama yapacağı da merak konusu.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2019 yılında Ethererum’u Neler Bekliyor?

2019'da Bitcoin Ne Olacak?

İşte 2018’in Son Endeksi